Dwa lata temu sandbox Citadel: Forged with Fire zadebiutował na Steam Early Access. Po wprowadzeniu kilkudziesięciu aktualizacji i łatek, studio Blue Isle zadecydowało iż gra jest gotowa na wersję 1.0 i 11 października opuści wczesny dostęp, debiutując jednocześnie także na PlayStation 4 i Xbox One.

Citadel: Forged with Fire to sandbox RPG z magią, którego akcja osadzona została w zaczarowanym świecie Ignusa. Gracze wcielają się w początkujących czarodziejów, uczą się latania i tworzenia magicznych umiejętności, uprawiają rośliny, zdobywają surowce i walczą z przeciwnikami, a także rozbudowują swoje zamki, by stworzyć swoje imperium.

W ostatnim czasie twórcy znacznie ulepszyli rozgrywkę oraz aspekty wizualne, poprawili wydajność oraz optymalizację, a także dodali pasywną regenerację życia i energii postaciom. Przeciwnicy też doczekali się zmian. Developerzy poprawili ich animacje, spostrzeganie graczy, a także zbalansowali punkty życia i regenerację energii.

Wbrew temu co dzieje się z większością survivali i sandboxów gdy opuszczą wczesny dostęp, premiera Citadel: Forged with Fire nie oznacza końca wspierania tej produkcji. Patrząc na dotychczasową historię oraz ilość wprowadzonych zmian i nowości przez ostatnie dwa lata, to wierzę, iż studio Blue Isle nadal będzie rozwijać te produkcję.

Jeśli zainteresował Was ten tytuł, a jeszcze go nie macie w swojej bibliotece, to do 31 lipca możecie zakupić go na Steam w cenie obniżonej o 50%.


Warning: require(/wp-content/plugins/td-standard-pack/Newspaper): failed to open stream: No such file or directory in /wp-includes/comment-template.php on line 1554

Warning: require(/wp-content/plugins/td-standard-pack/Newspaper): failed to open stream: No such device in /wp-includes/comment-template.php on line 1554

Fatal error: require(): Failed opening required '/wp-content/plugins/td-standard-pack/Newspaper/' (include_path='.:/:/usr/local/php73/lib/pear') in /wp-includes/comment-template.php on line 1554