Dwa lata temu sandbox Citadel: Forged with Fire zadebiutował na Steam Early Access. Po wprowadzeniu kilkudziesięciu aktualizacji i łatek, studio Blue Isle zadecydowało iż gra jest gotowa na wersję 1.0 i 11 października opuści wczesny dostęp, debiutując jednocześnie także na PlayStation 4 i Xbox One.

Citadel: Forged with Fire to sandbox RPG z magią, którego akcja osadzona została w zaczarowanym świecie Ignusa. Gracze wcielają się w początkujących czarodziejów, uczą się latania i tworzenia magicznych umiejętności, uprawiają rośliny, zdobywają surowce i walczą z przeciwnikami, a także rozbudowują swoje zamki, by stworzyć swoje imperium.

W ostatnim czasie twórcy znacznie ulepszyli rozgrywkę oraz aspekty wizualne, poprawili wydajność oraz optymalizację, a także dodali pasywną regenerację życia i energii postaciom. Przeciwnicy też doczekali się zmian. Developerzy poprawili ich animacje, spostrzeganie graczy, a także zbalansowali punkty życia i regenerację energii.

Wbrew temu co dzieje się z większością survivali i sandboxów gdy opuszczą wczesny dostęp, premiera Citadel: Forged with Fire nie oznacza końca wspierania tej produkcji. Patrząc na dotychczasową historię oraz ilość wprowadzonych zmian i nowości przez ostatnie dwa lata, to wierzę, iż studio Blue Isle nadal będzie rozwijać te produkcję.

Jeśli zainteresował Was ten tytuł, a jeszcze go nie macie w swojej bibliotece, to do 31 lipca możecie zakupić go na Steam w cenie obniżonej o 50%.

Poprzedni artykułThe Division 2 udostępnia Epizod 1: Ekspedycje, nowe misje i wielkie zmiany w umiejętnościach
Następny artykułNowy Battle Royale – The Watchers, pozwala wpływać na przebieg meczu po śmierci
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Aniol

Ten tytuł powinien zainteresować naszych „budowniczych” . Ogólnie jest ciekawy po ostatnich zmainach.