Ku zaskoczeniu wielu graczy, już trzy dni po premierze Citadel: Forged with Fire na Steam Early Access, studio Bluse Isle wprowadziło sporą aktualizację z kilkoma nowościami.

Oczywiście, jak to w przypadku wszelkiego rodzaju wersji alpha bywa, także i tutaj od dnia premiery gracze zgłaszają mnóstwo błędów. Trzeba jednak powiedzieć, że studio Blue Isle naprawdę stara się aby jak najszybciej je wszystkie usunąć, bo do dzisiaj gra ta doczekała się już siedmiu hotfixów! Dodatkowo zoptymalizowano serwery. Widać, że weekend był gorący dla twórców Citadel: Forged with Fire.

W piątek wieczorem na serwery tej produkcji trafiły nie tylko kolejne poprawki, ale i pierwsza aktualizacja wprowadzająca kilka nowości. Twórcy dodali pięć nowych przepisów, pancerze z żelaza oraz Niedźwiedzią Rękawicę, czyli broń świetnie nadającą się dla początkujących graczy. Niby niewiele, ale zawsze coś…

A już na najbliższą środę zapowiedziano kolejną aktualizację, która ma dodać nowego smoka, dziki, szkieletory oraz nowe elementy konstrukcyjne do fortec.

Warto wspomnieć także o wczorajszym hotfixie, który wprowadził zmiany w funkcjonowaniu tronu, służącego do zajmowanie i zabezpieczania terenu. Od teraz tron, jeśli nie jest naprawiany lub też zastąpiony nowym, zanika po 10 dniach. Gdy tak się stanie, wszystkie dekoracje oraz elementy drewniane i magiczne znajdujące się w takiej porzuconej fortecy, znikną po 5 godzinach. W przypadku elementów kamiennych zajmie to 10 godzin, a ornate potrzebują aż doby. Wprowadzenie tej zmiany ma na celu eliminację lagu oraz tonę śmieci, jakie można spotkać w tej chwili w świecie.

A trzeba powiedzieć, że widać iż gracze uwielbiają w Citadel: Forged with Fire budować zamki i fortece 🙂

 

Citadel: Forged with Fire można do 3 sierpnia zakupić na Steam Early Access w cenie obniżonej o 20%.