Ponad 250.000 osób wzięło udział w najdłuższych otwartych alfa testach ciekawej gierki The Cycle i po kilku tygodniach, studio Yager podjęło decyzję, iż gra ta jest gotowa by rozpocząć następną fazę: wczesny dostęp.

Dzisiejsza aktualizacja The Cycle not tylko dodała mnóstwo nowości oraz wprowadziła multum usprawnień, ale zresetowała wszelkie postępy istniejących postaci. Zgodnie z zapowiedzią twórców jest to ostatni wipe, ale dzięki niemu gracze zyskają dostęp do większej ilości przedmiotów kosmetycznych dla swoich postaci oraz poprawionej wydajności.

Od dzisiaj gracze The Cycle zyskali dostęp do nowych przeciwników – droidów, oraz dwóch nowych archetypów postaci: Exobiologist oraz Gambler. Pragnąc ulepszyć rozgrywkę PvPvE developerzy wprowadzili funkcje podglądu niebezpiecznych stref na mapie, dzięki czemu widać w jakim rejonie znajduje się najwięcej graczy.

Gracze preferujący walki PvP muszą liczyć się teraz z otrzymaniem nowego stanu „Ruthless”, który powoduje iż osoba taka jest widoczna na mapie, a za jej ubicie otrzymuje się sporo punktów.

Ponadto twórcy wprowadzili możliwość podnoszenia poziomów wyposażonym zestawom, dzięki czemu stają się one jeszcze mocniejsza, a także znacznie ulepszyli pojazdy poprzez dodanie opcji nagłego przyspieszania oraz skoków.

Dodatkowo, wszyscy uczestnicy dotychczasowych alfa testów otrzymają w nagrodę unikalne przedmioty kosmetyczne.

Przypomnijmy, że w The Cycle gracze wcielają się w Prospectorów, którzy mają 20 minut by wypełnić jak najwięcej kontraktów zleconych przez korporację na planecie Fortuna III. Wymagane do kontraktów przedmioty można uzyskać zabijając zamieszkujące to miejsce stworzenia, zbierając surowce, czy też zabijając innych graczy i kradnąc zebrane przez nich łupy. Wygrywają osoby, którym uda się zrealizować jak najwięcej celów i opuszczą planetę przed upływem czasu.

The Cycle jest dostępny za darmo na Epic Games Store, a osoby pragnące wesprzeć rozwój tej gry mogą zakupić jeden z dostępnych w sklepie pakietów oferujących przedmioty kosmetyczne.

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułNo Man’s Sky: Beyond doda Nexus, wierzchowce, dojenie stworzeń i gotowanie
Następny artykułNadciąga premiera Remnant: From the Ashes – oto co musicie wiedzieć by przetrwać