Aktualizacje w Final Fantasy XIV wprowadzane są jak w zegarku: regularnie co trzy miesiące gracze otrzymują wiele nowej zawartości obejmującej różne aspekty rozgrywki.

Nie inaczej jest z dzisiejszą aktualizacją, która prócz kontynuacji głównej linii fabularnej, dodaje także misje poboczne, nowe wyzwania w postaci rajdu i triali, a także wędkarstwo oceaniczne. Niestety, developerzy zdecydowali się także zmienić co nieco system rzemiosła – a w szczególności poszczególne akcje, co oznacza, że ponownie będziemy musieli nauczyć się, jak wytwarzać przedmioty wysokiej jakości.

Aktualizacja 5.2 to także początek dużych zmian we wprowadzaniu nowych instancji dla grup. Począwszy od dzisiaj, ekipa FFXIV dodawać będzie tylko JEDEN loch dla grup w każdej kolejnej aktualizacji. Jest to spowodowane olbrzymią ilością dostępnych już instancji. Uwolnione zasoby zostaną wykorzystane do tworzenia innych treści.

OGÓLNY ZARYS AKTUALIZACJI 5.2

MISJE

Osoby z niecierpliwością oczekujące na kontynuację fabuły rozpoczętej wraz z dodatkiem Shadowbringers, z pewnością nie będą rozczarowane. Aktualizacja 5.2 wprowadza bowiem aż 10 misji głównych, nowe questy dla Kroniki Nowej Ery, a także misje dla plemienia Qitari (dla fanów zbieractwa), od których to będzie można zdobyć także nowego śmiesznego wierzchowca.

WYZWANIA

Do gry dodano także nowy dungeon dla grupy czteroosobowej na 80 poziom: Anamnesis Anyder, trial Cinder Drift (normalny i extreme), a także nowy rajd ośmioosobowy Eden’s Verse (normalny i savage).

GILDIE I HOUSING

Aktualizacja 5.2 dodaje nowe przedmioty do wytworzenia w warsztacie klanowym, nowe obszary i przedmioty do zdobycia podczas podwodnych eskapad, a także zwiększa maksymalną rangę gildii z poziomu 8 na 30, dzięki czemu jej członkowie mają dostęp do większego skarbca.

Fani dekorowania domów także będą zadowoleni. Do gry dodanych zostało bowiem sporo nowych przedmiotów dekoracyjnych, obejmujących zarówno ozdobne krzewy, jak i nowe meble, a także manekiny Au Ra.

RZEMIOSŁO

W związku ze zmianami w systemie rzemiosła, zmniejszono wymaganą ilość jakości i progresu dla niektórych przepisów, a nowa funkcja kalkulacji pozwoli na ocenę efektu akcji przed jej wykonaniem.

Twórcy usprawnili także desyntezę przedmiotów oraz zwiększyli maksymalny poziom na 480.

WĘDKARSTWO OCEANICZNE

Ta nowa zawartość dostępna jest jedynie dla fanów łowienia ryb i pozwala graczom na wypłynięcie na pokładzie Endeavour na pełne morze. Endavour zabiera graczy do najpopularniejszych miejsc połowowych obejmujących w tej chwili Costa del Sol oraz Horizon. Statek z wędkarzami zatrzymuje się trzy razy na postoje, każdy z nich trwający 7 minut. Cała wycieczka zajmuje 30 minut i nie można przeskoczyć scenek.

Osoby chętne na wyprawę, mogą się zgłosić w dokach Limsa Lominsa. Statek wypływa co dwie godziny i zabiera na pokład do 24 wędkarzy.

PRZEDMIOTY

Wraz z aktualizacją do gry dodano wiele nowych przedmiotów do zdobycia i wytworzenia, obejmujących między innymi parasolki, nowego latającego wierzchowca, nowe stroje oraz miniony.

INNE

Niestety aktualizacja 5.2 to także osłabienie summonerów oraz wzmocnienie czerwonych magów. Ponadto samuraje otrzymają meditation gauge, a tego wprowadzenie wielu zmian klasowych związanych z PvP.

Do systemu fotografowania w Final Fantasy XIV wprowadzono wiele ulepszeń oraz nowości, wliczając w to nowe ramki oraz możliwość zapamiętywania ustawień.

Do Gold Saucer dodano nową trasę w Leap of Faith oraz nowe miniony do kupienia. Ponadto usprawniono system znaczników, dodano nowe tytuły, dodano allagan tomestone of allegory, usunięto tomestone of goetia oraz dodano nową funkcję w ustawieniach gry, która pozwala na zmianę wielkości wyświetlanej nazwy postaci.

Lista zmian i nowości wprowadzonych w dzisiejszej aktualizacji do Final Fantasy XIV jest naprawdę olbrzymia, więc polecam się z nią zapoznać.

Poprzedni artykułEkipa Dead Matter pokazuje rozgrywkę, zapowiada alpha testy
Następny artykułConan Exiles ulepsza system towarzyszy, Funcom testuje launcher