Population Zero, kolejne survival MMO z nastawieniem na eksplorację, zadebiutuje już na początku maja we wczesnym dostępie na Steam. Wizualnie gra ta wygląda dość fajnie, będzie można budować bazy, a do tego twórcy planują przedstawić graczom ciekawą historię.

Akcja rozgrywać się będzie na planecie Kepler, a zadaniem gracza jest w krótkim czasie zbudować reaktor, by móc uruchomić komory hibernacyjne umożliwiające przetrwanie śmiertelnego promieniowania.

I niby wszystko pięknie, a jednak mam pewne „ale”…

Po pierwsze – przynajmniej na starcie – Population Zero oferować będzie jedynie serwery PvP. Moje zdanie na ten temat się nie zmieniło i nadal uważam to za poważny błąd twórców survivali, których nie ratuje nawet dodanie serwerów PvE w późniejszym czasie.

Drugie „ale” to reset rozgrywki co 7 dni.

„Macie 168 godzin na naprawę reaktora, zrestartowanie komór hibernacyjnych i uratowanie się przed niszczycielskim blaskiem Sfery.”

Nie przekonuje mnie ten pomysł, tym bardziej, że już coś podobnego widzieliśmy i jak wiemy, nie skończyło się to dobrze.

A jednak, zgodnie ze słowami twórców, w Population Zero ma być inaczej. Na koniec sesji gracze otrzymają punkty doświadczenia potrzebne do rozwijania konta, a także umożliwiające dostęp do innych trybów i modyfikatorów, co ma znacznie urozmaicić rozgrywkę. Dodatkowo, każdego tygodnia użytkownicy otrzymają dostęp do nowych misji pobocznych, a nawet poznają nowe postacie NPC pragnące podzielić się z nimi swoją historią.

Nie wiem jak Wy, ale ja mam jak na razie mieszane odczucia związane z ta produkcją. Jeśli jednak Was ona zaciekawiła, to Population Zero zadebiutuje na Steam już 5 maja.


Warning: require(/wp-content/plugins/td-standard-pack/Newspaper): failed to open stream: No such file or directory in /wp-includes/comment-template.php on line 1554

Warning: require(/wp-content/plugins/td-standard-pack/Newspaper): failed to open stream: No such device in /wp-includes/comment-template.php on line 1554

Fatal error: require(): Failed opening required '/wp-content/plugins/td-standard-pack/Newspaper/' (include_path='.:/:/usr/local/php73/lib/pear') in /wp-includes/comment-template.php on line 1554