Ostatnie kilka dni w The Division 2 nie należały do najspokojniejszych. Co niektórzy użytkownicy – wbrew Kodeksowi Postępowania, na który muszą się zgodzić zanim zalogują się do gry – od jakiegoś czasu wykorzystywali błąd znacznie zwiększający zadawane przez nich obrażenia i w końcu doczekali się kary.

Jak się można spodziewać, był to początek dramy. I właśnie temu tematowi poświęcona została część programu State of the Game.

Ekipa The Division 2 dowiedziała się o exploicie z wieżyczkami w połowie marca. Pierwsze poprawki poszły 20 marca, ale „sprytni” gracze odkryli nowe wersje tego błędu i nadal go wykorzystywali. Developerzy wdrożyli kilka kolejnych poprawek, które naprawiły niektóre sposoby zwiększające obrażenia zadawane przez graczy. Niestety, nie wszystkie. Są oni tego świadomi i nadal pracują nad poprawkami, ale niestety obecna sytuacja, tego nie ułatwia.

W między czasie ruszyła identyfikacja osób wykorzystujących ten błąd, która wiązała się nie tylko z weryfikacją raportów przesyłanych przez graczy, ale także z danymi z poszczególnych kont. Wbrew powszechnej opinii, osoby ukarane stanowią bardzo mały ogólny ułamek graczy, którzy w „większości spokojnie sobie grają, nie zaglądając na reddit i inne media społecznościowe”.

Osoby ukarane otrzymały w „nagrodę”: 7-dniową blokadę na logowanie się do gry, 14-dniowe cofnięcie progresji oraz oflagowanie konta, co oznacza, że w przypadku kolejnego wykroczenia zostaną zbanowane.

I powiem Wam uczciwie, że bardzo mi się podoba takie podejście. Szkoda jednak, że ekipa The Division 2 nie ukarała wszystkich osób wykorzystujących ten błąd, a jedynie garstkę. Mam nadzieję, że kara ta zostanie w przyszłości rozszerzona także na inne wykorzystywane przez graczy błędy, jak chociażby ostatnia moda na resetowanie kluczy z najazdów, która to robi coraz większą „furorę” na reddit.

Jednak nie tylko wykorzystywanie błędów i kary za to były omawiane podczas ostatniego State of the Game. Developerzy obecni na streamie poruszyli także tematykę zmian balansujących rozgrywkę, jakich można spodziewać się w niedługim czasie. Część z nich dotyczy zapowiedzianej na przyszły tydzień aktualizacji 8.5, której opis znajdziecie w tym miejscu.

Prócz tego, trwają prace nad innymi poprawkami, które wdrożone zostaną w późniejszym czasie. Obejmą one między innymi:

 • Zbyt mocną amunicję specjalną Prawdziwych Synów;
 • M1A, tarcza i talent do lunety x8, który nie działa prawidłowo
  • Zgodnie ze słowami developerów „to nie jest wyposażenia dla snajpera”;
 • Poprawki w niektórych przedmiotach nazwanych, które nadal będą najlepsze w danym slocie, ale niektóre z obecnych na nich w tej chwili atrybutów mają złe wartości:
  • nakolanniki Overlord Armaments, rękawiczki Petrov Defence, maska Yaahl Gear;
 • Wzmocnienie niektórych przedmiotów nazwanych:
  • maska Douglas&Harding otrzyma 20% obrażeń do strzału w głowę;
  • kabura Wyverny otrzyma atrybut kluczowy umiejętność, obrażenia do pistoletów, a także 500% obrażenia wręcz.
 • Karabinki szturmowe będą zadawać więcej obrażeń do punktów HP (zdrowia);
 • Zmiany w kolejnych egzotykach.

Ponadto developerzy przyglądają się bardzo popularnemu obecnie połączeniu M1A i LMG, a w planach jest także wzmocnienie broni słabszych, tak by zainteresować nimi graczy. W późniejszym czasie plecaki i napierśniki z zestawów rajdowych (Asy i Ósemki, Grot Włóczni, Dylemat Negocjatora) trafią także do ogólnej puli łupów.

I chyba najważniejsza informacja: na koniec kwietnia zapowiedziano TU9, ale oczywiście data ta może ulec zmianie. Niestety nie podano, co nowego trafi do gry wraz z ta aktualizacją.

A tymczasem w The Division 2:

 • pojawił się nowy cel priorytetowy: Lucy „Wenus” Anders;
 • do 7 kwietnia otrzymujemy podwójne punkty doświadczenia;
 • do 7 kwietnia dostępny jest Kenly College;
 • ruszyło wydarzenie wizerunkowe Miejska Dżungla, które potrwa 20 kwietnia
  • cztery nowe zestawy do zdobycia, a osoby, które skompletują wszystkie elementy z tego wydarzenia, otrzymają także specjalną maskę z czapką;
  • klucz zdobywa się co 4 poziomy SHD;
  • tylko osoby, które skończyły fabułę w NY mogą uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Poprzedni artykułGodzina rozgrywki z Ashes of Creation
Następny artykułAtlas dodaje płonące bełty, obiecuje świetlaną przyszłość
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Electric Sport

Smutna historia o ludziach i ich naturze ,ważne że zostały podjęte działania