Ekipa Ashes of Creation powoli szykuje się do rozpoczęcia alpha testów, z czego pierwszy ruszyć ma już w tym miesiącu. W ramach przygotować, podczas ostatniego streamu, developerzy ze studia Intrepid pokazało jak wygląda rozgrywka oraz odpowiadali na pytania graczy.

Na nagraniu obejrzeć możemy wycieczkę po lochu stworzonym z myślą o grupie graczy. Mamy okazję zobaczyć jak wyglądać będzie walka w grupie, podejrzeć efekty wizualne umiejętności oraz zobaczyć detale architektoniczne zaprezentowanego nam dungeonu.

Jeśli chodzi o pytania graczy, to zdradzono iż grupa będzie mogła składać się z maksymalnie ośmiu graczy, nie będzie można zmieniać klasy, będzie można wybierać spośród tradycyjnego targetowania tabem, a walką zręcznościową. W Ashes of Creation będzie obecny także system, którego brakuje mi w innych MMO: target of a target, czyli popularna asysta.

Jedno z pytań dotyczyło także narzędzi mierzących dps graczy oraz innych ułatwiających życie pluginów. Na ten moment nie podjęto ostatecznej decyzji, czy narzędzia te będą dozwolone w finalnej wersji gry, aczkolwiek Steven Sharof uważa, że mogą mieć one nieco toksyczny wpływ na społeczność MMORPG.

Poprzedni artykułPróbując przetrwać w Surviving the Aftermath
Następny artykułSurvival Population Zero debiutuje na Steam