Dead Matter, survival tworzony przez kanadyjskie studio Quantum Integrity, to w ostatnich latach jedna z najciekawiej zapowiadających się gier tego gatunku.

Podobnie jak w przypadku DayZ, także i Dead Matter był początkowo modem do strzelanki, tyle że do Crysis 2 z 2011 roku. Od kilku lat jednak developerzy pracują nad stworzeniem niezależnej produkcji. I trzeba powiedzieć, że wraz z kolejnymi publikacjami informacji związanymi z postępem prac, gra ta zapowiada się coraz ciekawiej.

W najnowszym vlogu developerzy zaprezentowali nam sporych rozmiarów miasto Canmore, w którym gracze znajdą szpital, bibliotekę, komisariat policji, supermarket, dzielnice mieszkalne oraz kilka obozów kwarantanny.

Prócz tego możemy podejrzeć jak wyglądać będą animacje broni, ulepszony system inwentarza wliczając w to umieszczanie przedmiotów w świecie, a także agresywne zombiaki i tryskająca z nich krew. Zaprezentowano także zaawansowany system medyczny, który bierze pod uwagę nie tylko kalorie, podział na składniki i temperaturę, ale także odporności i punkty życia posiadane przez kończyny, tułów i głowę. Co ciekawe, to zerowe punkty życia na tułowie lub głowie oznaczają śmierć.

Długo oczekiwane alfa testy rozpocząć się mają w czerwcu. Dzięki integracji z Discordem gracze będą mogli grać w grupie ze swoimi znajomymi, ale ekipa Dead Matter pozowli także rozgrywkę w trybie singleplayer.

Osoby zainteresowane tą produkcją mogą zakupić pakiety dostępu poprzez oficjalną stronę gry lub portal indiegogo.

Poprzedni artykułFallout 76 wprowadza personalizacje sojuszników oraz polowanie na łowcę skarbów
Następny artykułThe Division 2 uruchamia serwer testowy, zapowiada wzmocnienie broni