Final Fantasy XIV słynie z trzymiesięcznego cyklu wprowadzania nowych zawartości do gry, więc opóźnienie aktualizacji 5.3 z połowy czerwca na koniec lipca, jest sporym ciosem dla developerów.

Dlatego też, twórcy gry postanowili przypomnieć graczom wydarzenia, które kiedyś – dawno temu – zawitały do gry, jako efekt współpracy z ekipami z innych gier Square Enix. Dopiero co zakończył się Maiden’s Rhapsody, a już za kilka dni będziemy mogli wziąć udział w Breaking Brick Mountains!

Nowe wydarzenie wystartuje 2 lipca i potrwa do 27 lipca 2020. W tym czasie gracze Final Fantasy XIV będą mogli pomóc górnikom z konsorcjum Amajina&Sons, by zdobyć unikalne surowce wypadające z magicznych golemów, które pojawią się na terytorium Eorzea.

By rozpocząć misję, należy udać się do Ul’dah – Steps of Nald, do Mythril Eye i pogadać z NPC Havak Alvak, który wskaże nam miejsca, gdzie pojawić się mogą dziwne golemy.

Potem należy wziąć udział w fate’ach „Brick by Stone” oraz „Brick by Gold„, które pojawiać się będą w Central Thanalan (Sil’dih Excavation Site), Lower LaNoscea (Blind Iron Mines), Upper LaNoscea (Camp Bronze Lake), Central Shroud (Bentbranch Meadows) oraz North Shroud (Finders’ Bluff).

Jak zwykle, do zdobycia są bardzo unikalne nagrody: dwa nakrycia głowy (jedno animowane) oraz minion 😀

UWAGA: Osoby, które brały udział w tym wydarzeniu we wcześniejszych latach, nie mogą niestety powtórnie wykonać tej misji.

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułFallout 76 zapowiada Sezon 1: Legendarny Wyścig
Następny artykułPlanetside 2 dodaje Colossusa, świętuje powrót korespondenta wojennego