Już w listopadzie fani Final Fantasy XIV zagrają w najnowszy dodatek do tego mega popularnego MMORPG: Endwalker. Nie ma się więc co dziwić, że społeczność tej gry jest mega podekscytowana, a Square Enix robi co może by utrzymać tę ekscytację na najwyższym poziomie.

Studio planuje w najbliższych miesiącach wiele specjalnych wydarzeń, a do tego udostępniło fanom FFXIV benchmark zawierający te istniejące, jak i nowe lokacje, dzięki czemu mogą przetestować, czy ich komputer uciągnie nadciągający dodatek.

Benchmark pozwala także możliwość stworzenia męskiego Viery – nowej grywalnej rasy, która dodana zostanie wraz z Endwalker. Co ciekawe, to stworzone tutaj postacie można zapisać i wykorzystać jako modele w pełnej wersji gry lub też jako postać, która będzie pojawiać się w przerywnikach filmowych podczas przeprowadzanego testu.

Dodatkowo, do czasu premiery FFXIV: Endwalker,  studio Square Enix zaplanowało sporo wydarzeń oraz niespodzianek dla fanów tej gry.

Już od teraz, aż do 23 sierpnia, wszystkie osoby, które grały kiedyś w Final Fantasy XIV,  opłacały subskrypcję, a ich konta są nieaktywne przez minimum 30 dni, mogą skorzystać z kampanii Free Login . Dzięki niej można zalogować się do FFXIV i grać przez 14 kolejnych dni – licząc od pierwszego dnia zalogowania się do klienta gry.

Pozostałe zapowiedziane wydarzenia obejmują:

  • 19 lipca rozpocznie się i potrwa do 11 sierpnia wydarzenie Make it Rain, dzięki któremu można zarabiać bonusowe punkty MGP w kasynie Złoty Spodek oraz zdobyć emotkę „rozdrażniony”;

  • 20 lipca zadebiutuje aktualizacja 5.58, która jednocześnie rozpocznie 20 Sezon PvP;
  • 13 sierpnia do gry powróci sezonowe wydarzenie Moonfire Faire;
  • 27 sierpnia ruszą obchody związane z ósmą rocznicą od czasu premiery Final Fantasy XIV: Reborn;
  • Począwszy od 13 września do FFXIV powróci na krótki czas bohater FFXV Noctis Lucis Caelum. Wszyscy gracze, którzy osiągnęli poziom 50 oraz ukończyli questa z fabuły „The Ultimate Weapon” będą mogli wziąć udział w tym wydarzeniu, gdzie do zdobycia będzie strój oraz fryzura Noctisa, a także czteroosobowy sportowy samochód Regalia;

  • Na 19 października zaplanowano  start wydarzenia Moogle Treasure Trove Event, które potrwa aż do premiery dodatku Endwalker i pozwoli graczom na zebranie wielu cennych nagród, w tym wierzchowców, pety i stroje;
  • 19 listopad rusza wczesny dostęp do dodatku Endwalker dla wszystkich tych, którzy zdecydowali się go zakupić w przedsprzedaży;
  • 23 listopada – oficjalna premiera dodatku FFXIV: Endwalker.

Final Fantasy XIV stało się w ostatnich latach bardzo popularne i ewidentnie jego popularność nie spada, a wręcz przeciwnie. Dlatego też warto przypomnieć, że wszyscy ci, którzy chcą wypróbować te grę, mogą zrobić to za darmo, a to dzięki nowemu, rozszerzonemu trialowi, który obejmuje także pierwszy dodatek Heavensward, a to oznacza mnóstwo zawartości – aż do poziomu 60 – nową grywalną rasę Au Ra oraz trzy dodatkowe klasy: Dark Knight, Astrolog i Machinista.

Poprzedni artykułSwords of Legends Online już dostępne!
Następny artykułInterlakes to Wojna Światów w survivalowym wydaniu