Po wielu latach próśb graczy, studio Facepunch w końcu dodało do Rust samochody. I to nie byle jakie, bo modułowe, dzięki czemu użytkownicy mogą stworzyć taki pojazd, jaki sobie wymarzyli.

Może to Was dziwić, że pojazdy pojawiają się jako jeden z ostatnich środków transportu w Rust – po koniach, helikopterach i łodziach – ale jest to po części związane z chęcią developerów na stworzenie unikalnego id dopracowanego systemu. I wygląda na to, że w końcu im się udało.

Wszystkie pojazdy są modułowe, a to oznacza, że można je dostosować do konkretnego celu. W okolicach dróg gracze będą mogli znaleźć porzucone wraki, które po odpowiedniej naprawie i dopieszczeniu, można będzie przekształcić w wymarzony pojazd. Mogą one służyć do transportu kradzionych łupów, surowców, czy też wody, a nawet jako autobus przewożący kilkuosobowy gang.

W strefach bezpiecznych, jak i na terenie własnej bazy, wybudować można podnośnik, na którym to za pomocą młotka można dokonywać wszelkich napraw i zmian. Wytworzyć można praktycznie każdy element pojazdu prócz podwozia – te trzeba znaleźć i dostarczyć do bazy. A reszta zależy od wyobraźni, bo samochody w Rust mogą mieć nawet kilka silników, zmieniając je w prawie-latające mega-szybkie bestie.

Wprowadzenie do gry pojazdów oznacza także zmiany związane z helikopterami. Do niedawna można je było znaleźć w okolicach dróg, ale to się już skończyło. By teraz stać się dumnym posiadaczem helikoptera, gracze Rust muszą udać się do bandyckiej osady Air Wolf, gdzie za skrawki mogą zakupić wersję zwykłą, transportową oraz elementy potrzebne do ich naprawy.

A w planach developerów Rust jest między innymi, dodanie w niedalekiej przyszłości także fabuły i misji do tego survivala.

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułEkipa Final Fanasty XIV ogłosiła datę premiery aktualizacji 5.3
Następny artykułAtlas udostępnia mapę Maelstorm, obiecuje regularne aktualizacje