Ahoj szczury lądowe! Kilkanaście godzin temu ekipa studia Grepshot Games udostępniła nową mapę w MMO Atlas i ponoć odtąd ma być tylko lepiej.

Oryginalna mapa została usunięta, a ilość serwerów zredukowana do dwóch PvP oraz jednego globalnego PvE. A wszystko to po to by zintensyfikować rozgrywkę i eksplorację, a także ułatwić znalezienie przyjaciół, jak i przeciwników do walki.

Mapa Maelstorm jest mniejsza od poprzedniej, ale za to oferuje bogatszą rozgrywkę zaprojektowaną w formie okręgów, gdzie im bliżej środka mapy tym więcej adrenaliny, ale też i więcej zasobów do zdobycia. W centralnym punkcie spotkać będzie można Krakena. Obrzeża mapy są znacznie bezpieczniejsze i znaleźć tam można kilkadziesiąt wysp gotowych do zamieszkania.

Surowce rozmieszczone zostały na całej mapie, co ma zachęcić graczy do podróżowania po świecie, a nie ciągłego siedzenia na zajętych przez nich wyspach.

Zgodnie ze słowami developerów, to tylko pierwszy krok związany z przeniesieniem rozgrywki z lądu na morza, a kolejne regularne aktualizacje mają w tym pomóc.

A jeśli zainteresowała Was ta gra, to do 9 lipca możecie zakupić Atlas na Steam w cenie obniżonej o 67%.

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułSurvival Rust dodaje modułowe pojazdy i gracze oszaleli z zachwytu
Następny artykułEkipa Remnant: From the Ashes zaprezentowała mroźne Reiusm i jego zabójczych mieszkańców