Na przestrzeni ostatnich lat housing, czyli posiadanie i możliwość upiększania własnych domostw w grach MMO, stał się niezwykle popularny. Nie inaczej jest i w Final Fantasy XIV.

Po raz pierwszy system housingu, a raczej możliwość zakupu i dekorowania domu gildiowego w FFVIX, wprowadzona została w jednej z pierwszych aktualizacji do gry. Od tego czasu gracze doczekali się wielu ulepszeń, począwszy od możliwości zakupu mieszkań w domach gildiowych, aż poprzez zakup własnych domów.

Wielkim plusem jednak housingu w Final Fantasy XIV, jest to, że nie jest on instancjonowany.  Oznacza to, że kupujemy nasz dom w dzielnicach dostępnych dla wszystkich użytkowników, dzięki czemu jest on widoczny, którzy zdecydują się odwiedzić daną dzielnicę. Możemy więc udekorować go w taki sposób jaki chcemy, tak by inni mogli go podziwiać.

A możliwości jest naprawdę sporo: można zmienić nie tylko wygląd ścian naszego domu, ale i okna, drzwi, dach, a nawet kolor ścian. Do tego dowolnie udekorować ogród oraz wnętrze. tak naprawdę, to fanów housingu ogranicza chyba jedynie maksymalna ilość przedmiotów, jaką można umieścić i ewentualnie fundusze.

Jedną z wielkich fanek dekorowania domów jest Diabli Nadali, która to kilka dni temu zaprosiła mnie na zwiedzanie swoich domów: prywatnego, gildiowego oraz mieszkania. I powiem Wam, że szczena mi opadła, bo nie spodziewałam się zobaczyć tylu ciekawych pomysłów i rozwiązań. Poniżej zamieszczam galerię zdjęć.

A jeśli chcielibyście mieć pięknie udekorowany domek, a nie macie do tego talentu, to zawsze możecie ją poprosić o pomoc – jestem przekonana, że zdejmie Wam z głowy ciężar projektowania i zgodnie z Waszym życzeniem udekoruje Wam domek.

Poprzedni artykułRemnant: From the Ashes doczekał się ostatniego DLC. Subject 2923 już dostępny
Następny artykułEkipa The Division 2 wprowadzi uniwersalne modyfikacje, zlikwiduje „tęczowe” łupy