Po kilkutygodniowym wakacyjnym urlopie, ekipa The Division 2 powraca do pracy i zapowiada kolejna aktualizację z… niespodzianką.

TU11 udostępnione ma zostać graczom już we wrześniu, ale zanim to nastąpi, pod koniec sierpnia, trafi na serwer testowy. Więcej na temat taj aktualizacji dowiemy się dopiero w drugiej połowie sierpnia, ale dzisiejszy State of the Game ujawnił sporą niespodziankę.

Spora ilość graczy The Division 2 – w tym i ja – domaga się od developerów regularnego wprowadzania nowych zawartości do gry. Nie oszukujmy się, Sezony może i dają nam pewną różnorodność, ale z pewnością każdy z nas wolałby otrzymać nową zawartość, jak chociażby misje, czy też regiony do zwiedzania.

Okazuje się, że aktualizacja TU11 wprowadzi do gry nowy tryb: Skyscraper (Wieżowiec/ Drapacz Chmur).

Pierwsze szczegóły dotyczące tego trybu pojawiły się w maju i developerzy potwierdzili wówczas, że będzie on nieco odświeżoną i ulepszoną wersją uwielbianego przez graczy trybu Underground (Podziemia) z The Division 1.

O co będzie chodzić w Skyscraper? Z plików audio, które niechcąco pojawiły się w maju na serwerze PTS, dowiedzieć się możemy, że naszym zadaniem będzie zabezpieczenie poszczególnych pięter wieżowca. Co kilka poziomów, gracze dotrą na tzw. „bezpieczne piętro”, na którym będzie można zapisać swoje postępy, zrobić przerwę i powrócić do tego miejsca w późniejszym czasie. Jednak po osiągnięciu któregoś tam piętra, bezpieczne kryjówki  w wieżowcu się skończą i gracze będą pozostawieni sami sobie.

Brzmi nieźle, prawda?

Z innych rzeczy, które udostępnione zostaną w TU11:

  • Uniwersalne modyfikacje dla wyposażenia (koniec z modami czerwonymi, żółtymi i niebieskimi);
  • Podwojenie wartości ochrony przed zagrożeniami (krwawienie, ogłuszenie, podpalenie, itd) wynikającej z modyfikacji;
  • Koniec z tęczą, czyli wszystkimi kolorami statystyk na przedmiotach – przedmioty ofensywne prócz czerwonego atrybutu będą mieć także minimum jedną czerwoną statystykę. To samo dotyczy elementów związanych z umiejętnościami oraz statystykami defensywnymi;
  • Kolejne zmiany balansujące rozgrywkę, o których dowiemy się pod koniec sierpnia.

Jak zwykle, ekipa The Division 2 planuje także naprawić także sporo błędów, jak chociażby problem związany z zestawem Dylemat Negocjatora oraz wybuchowym atakiem Morozowej.

Dajcie znać, co sądzicie o tych zapowiedziach, bo ja byłam przyjemnie zaskoczona – zakładałam, że Wieżowiec zwiedzać będziemy dopiero w przyszłym roku 🙂

Poprzedni artykułFinal Fantasy XIV: ceremonia ślubna Diabli Nadali i Pana Starszego
Następny artykułSurvival Grounded już dostępny, małe człowieczki podbijają wielki świat
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek Glica

No tak zarazem dobrze ale też i źle.