Pełna podziwu jestem dla studia Fenix Fire, które to po odzyskaniu pod koniec 2020 roku praw wydawniczych do Osiris: New Dawn odżyło i regularnie aktualizuje tę grę. I pomyśleć, że jeszcze parę miesięcy temu myśleliśmy, iż nie ma już szans na uratowanie tego tytułu…

Najnowsza aktualizacja do tego survivala udowadnia jak bardzo byliśmy w błędzie. Discovery, bo tak ją nazwano, wprowadza nowe systemy, film początkowy, balans ekonomii oraz licznych aspektów rozgrywki, a także nowe biomy i przeciwników.

Gracze mogą zbudować własną stacje kosmiczną na niskiej orbicie Proteus 2. Wszystkie dostępne moduły stacji łączą się ze sobą w dowolnej kombinacji, dzięki czemu można zaszaleć podczas jej projektowania. Co ważne, stacje kosmiczne są wolne od erozji i zagrożeń planetarnych, dzięki czemu można na nich bezpiecznie przechowywać cenne zasoby.

Nowe narzędzia do tworzenia rozległych, kolorowych i bardziej szczegółowych obszarów, wykorzystane zostały do stworzenia nowych biomów na Proteus 2 obejmujących między innymi nową roślinność, minerały oraz ulepszone wydmy.

Wszystko co zobaczycie podczas swoich przygód można teraz odkryć. Nowy system Discovery odblokowuje różne surowce, jakie można wydobyć z danej rzeczy. Zasadniczo, każda broń lub narzędzie użyte na danym zasobie, mogą dać inne surowce, co umożliwia bardziej naukową eksplorację planet i wszystkich form życia.

Nowy system odzysku pozwala graczom odzyskiwać, naprawiać i przejmować porzucone struktury, pojazdy oraz droidy. Dzięki temu można zdobyć cenne przedmioty, które dadzą większą szansę na przetrwanie.

Ulepszony skaner pozwala teraz filtrować minerały. Narzędzie to jest teraz dostępne jako element interfejsu, bez konieczności podłączenia do lokalizatora, odczytuje dane z otaczających satelitów i własnego radaru skafandra. System ten pokaże wszystkie otaczające minerały, ich twardość oraz gęstość, co znacznie ułatwi zbieranie surowców.

Prócz tego do gry trafiły nowe surowce oraz system ich gęstości i twardości, który wymaga teraz użycia odpowiednich narzędzi. Dopasowano wszystkie przepisy tak by uwzględniały zmiany w minerałach. Do gry dodano także nowych przeciwnikównowe narzędzia oraz drzewko umiejętności, dzięki któremu można odblokować wiele interesujących bonusów ulepszających rozgrywkę.

Nie zapominam także o nowym filmie wprowadzającym do gry, dzięki któremu użytkownicy w końcu dowiedzą się dlaczego znaleźli się na tej planecie i jaka jest ich misja.

Jak widzicie, sporo nowości i zmian. Dajcie znać co o nich sądzicie i czy już zagraliście w najnowszą wersję Osiris: New Dawn 🙂

ŹRÓDŁOSteam
Poprzedni artykułGeneration Zero stawia Opór mechanicznym bestiom
Następny artykułZwiastun ESO: Blackwood odkrywa dramatyczne historie z przeszłości
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
ghoulasD

Tak jak po ostatniej próbie gra odrobinkę mnie znudziła tak teraz faktycznie może byc coś dobrego. Chyba jednak poczekam jeszcze odrobinkę aż całkiem dokończą co mają dokończyć i może się uda w kilka osób zagrać i dobrze pobawić.

martwi mnie tylko skąd wezmą finansowanie dla dalszego rozwoju skoro wszyscy co chcieli juz gierke kupili za psie pieniądze.