Jak w zegarku twórcy survivala Rust wprowadzili kolejną comiesięczną aktualizację, która z pewnością zadowoli wiele osób. Jeśli kiedykolwiek marzyliście o tym by móc z bliska obejrzeć wielgachną koparkę odkrywkową, to teraz możecie.

Nowo dodany monument nie jest tylko statycznym elementem, ale w pełni funkcjonującą koparką odkrywkową, wydobywającą surowce i napędzaną nowym paliwem –  olejem napędowym. Znaleźć je będzie można między innymi na złomowisku, platformie wiertniczej oraz na szczycie kopuły. Można także wymienić paliwo niskiej jakości na diesel, ale nie jest to tanie przedsięwzięcie.

Aby użyć koparki należy pozbyć się strzegących ją naukowców, założyć strój ochronny i udać się do maszynowni. Po dodaniu paliwa można uruchomić silnik, po czym w sterowni wybiera się rodzaj wydobywanego surowca, które składane będą w równych ilościach w dwóch miejscach zrzutu.

Uruchamiając to urządzenie należy mieć na uwadze, że do jego obsługi – i o ile nie chce się stracić paliwa lub surowców, potrzeba będzie co najmniej czterech osób. Koparka będzie aktywna tak długo, dopóki będzie włączony silnik, więc warto przygotować się na ewentualne ataki innych użytkowników.

Prócz tego, by polepszyć doświadczenia graczy posiadających słabsze komputery, studio Facepunch usunęło największe monumenty z małych proceduralnych map. Z kolei na tzw. mapach jałowych (barren) umożliwiono pojawianie się platform wiertniczych, portów oraz studni, dzięki czemu ma to zwiększyć różnorodność.

Poprzedni artykułNo Man’s Sky: Beyond zadebiutuje jeszcze w sierpniu
Następny artykułConan Exiles wyłącza możliwość przywoływania Awatarów