Okazuje się, że podczas gdy spora część użytkowników The Division 2 narzeka na brak nowej zawartości, to Ubisoft od dawna szukało sposobu na przybliżenie tego uniwersum większej ilości użytkowników. I miejmy nadzieję, że to się uda…

Jeszcze w tym roku fani The Division 2 otrzymają nową zawartość do tej gry, a w przeciągu najbliższego roku zagramy także w nową darmową produkcję The Division Heartland. Dalsze plany obejmują grę na mobilki, powieść oraz film, którego akcja osadzona została w tym uniwersum.

Najciekawszą zapowiedzią jest z pewnością nowa gra, nad którą pracuje studio Red Storms: The Division Heartland. Na ten moment nie znamy zbyt wielu szczegółów, prócz tego, że będzie to darmowy tytuł nie wymagający wcześniejszego doświadczenia z serią, który zapewni zupełnie nowe spojrzenie na to ciekawe uniwersum. Gra udostępniona zostanie na przełomie 2021/22 na PC, ale już teraz można zgłosić chęć uczestnictwa w beta testach. Jeśli chodzi o The Division 2, to nie ujawniono nic, czego byśmy już nie wiedzieli. Jeszcze w tym roku do gry trafi nowa zawartość obejmująca tryb, jakiego wcześniej nie było w tej serii (i miejmy nadzieję, że nie będzie to Battle Royale), a także nowe metody levelowania Agentów, z naciskiem na zwiększenie różnorodności konfiguracji wyposażenia oraz ich przeżywalności.

W dalszej przyszłości otrzymamy film zainspirowany wydarzaniami w The Division, powstający w kooperacji z Netflixem, a także grę na mobilki oraz powieść, w której przedstawiona zostanie historia rozgrywająca się po wydarzeniach z The Division 2, opowiadająca jak epidemia wpłynęła na różne regiony Stanów Zjednoczonych.

Na 12 czerwca zaplanowano konferencję Ubisoft Forward, więc zgaduję, że to właśnie wtedy usłyszymy więcej szczegółów odnośnie Heartland oraz nowej zawartości do The Division 2.

Dajcie znać co sądzicie o zapowiedzianych nowościach. Jak sądzicie, jakim rodzajem gry będzie The Division Heartland: survival, battle royale, a może coś innego?

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułESO: Dylematy Naiwnej Optymistki, czyli marzenia ściętej głowy
Następny artykułConan Exiles zapowiada premierę Isle of Siptah, trafi do Xbox Game Pass