Byle dotrwać do zimy proszę Państwa – tak w skrócie można podsumować najnowszy komunikat zespołu The Division 2, w którym ujawniono plany związane z tą grą.

Kilka tygodni temu, dokładnie dwa lata po premierze The Division 2, Ubisoft ogłosił zmianę planów względem tej gry: zamiast końca wspierania, rozpoczęcie prac nad nową zawartością, która jeszcze w tym roku pojawi się w grze.

Zmiana w podejściu z pewnością związana jest niezwykłą popularnością tej serii. Ponad 40 milionów graczy zagrało już w serię The Divsion, a po premierze rozszerzenia do The Division2: Władcy Nowego Jorku odnotowano największą miesięczną liczbę aktywnych użytkowników. Co ciekawe, to wysoka aktywność utrzymała się także przez cały rok 2020, co bardzo dobrze świadczy o tym tytule.

I chociaż wielu graczy – w tym i ja – miało nadzieję, że przedłużenie trwającego obecnie Sezonu 4 o 12 tygodni, oznacza, iż pierwsze nowości trafią do gry już w czerwcu, to niestety tak się nie stanie.

Zgodnie z najnowszym komunikatem, następnej dużej aktualizacji spodziewać się możemy dopiero… pod koniec 2021 roku. Developerzy mają w planach wprowadzić zupełnie nowy tryb rozgrywki – jakiego jeszcze nie było w tej serii, a także nowe sposoby rozwoju postaci Agenta, które kłaść będą nacisk na zwiększenie różnorodności w konfiguracji wyposażenia.

Jedno jest pewne i zostało już potwierdzone przez developerów The Division 2: w planach nie ma podniesienia maksymalnego poziomu postaci z 40 na 50.

Warto także dodać, że projektem nadal kierować będą weterani z Ubisoft Massive – Adrian Trasca oraz Yannick Banchereau, podczas gdy nowa zawartość stworzona zostanie przy wsparciu programistów w Ubisoft Bucharest.

No dobrze, to czym będziemy mogli się zająć w oczekiwaniu na tę aktualizację?

Okazuje się, że zobaczymy powtórkę Sezonów z roku 2.

Już niedługo zadebiutuje Sezon 5, który tak naprawdę będzie powtórzeniem Sezonu 1. Dzięki temu, ci gracze którym się nie udało wcześniej, otrzymają kolejną szansę na zebranie wszystkich nagród oraz przedmiotów kolekcjonerskich. Oznacza to również regularne ligii oraz wydarzenia globalne.

Prócz Sezonów, które będą powtarzane, zespół The Division 2 ma w planach wspierać grę nowymi wydarzeniami wizerunkowymi i kilkoma pomniejszymi aktualizacjami, które skupią się na poprawieniu stanu gry.

Dajcie znać w komentarzach na Facebooku lub też na Discordzie klanu Turbogroszki, co sądzicie o tych planach. W oczekiwaniu na nowości będziecie nadal grać w The Division 2, czy też macie zamiar wypróbować inne tytuły?

Poprzedni artykułElder Scrolls Online: spojrzenie na nowy system Champion Points 2.0
Następny artykułRust dodaje podziemną sieć kolejową