Od momentu kiedy po raz pierwszy zaprezentowano strzelankę Escape from Tarkov, wielu graczy – w tym i ja, zachwycało się przepiękną grafika tej gry, mając jednocześnie nadzieję, że podobnie będzie w wersji finalnej tej produkcji.

W ostatnich latach wielokrotnie zdarzało się, i niestety nadal zdarza, że na prezentowanych przedpremierowych zwiastunach, gry wyglądają zdecydowanie ładniej niż końcowy produkt. No cóż, w przypadku Escape from Tarkov podobno ma być inaczej.

Od pewnego czasu trwają już Alpha testy i na tą chwilę ekipa pracująca nad tą gra liczy sobie 70 osób. Ale to nie koniec, bo do tego doliczyć należy zewnętrzne studia oraz wielu fanów, którzy wspierają ten projekt.

Zgodnie ze słowami lidera projektu – Nikity Buyanova, alpha testerzy dostarczają mnóstwo informacji ekipie Battlestate Games, dzięki czemu są oni w stanie poprawić wiele błędów oraz ulepszyć ten tytuł. Obecnie trwają prace nad kilkoma trybami oraz optymalizacją gry, co nieuchronnie przybliża nas do rozpoczęcia beta testów.

Oto jaki lokacje będziecie zwiedzać w Tarkovie

W najbliższej aktualizacji do gry trafi wiele poprawek, w tym tych związanych z optymalizacją gry od strony graficznej wraz z wprowadzeniem kilku nowych, interesujących technologii. Wśród tych nowości znajdą się takie rzeczy jak: ulepszone shadery, ulepszone oświetlenie wewnątrz budynków, ulepszone oświetlenie nieba w cyklu dziennym, dostosowywanie źrenic, nowa kolorystyka, nowe tektury broni oraz obiektów, a także zoptymalizowana roślinność.

Poniżej zamieszczam zdjęcia z ulepszonej wersji gry, abyście mogli sami ocenić efekt końcowy tych zmian.

 

3 KOMENTARZE

  1. Posiadam EFT i grałem/gram, na moim średnim sprzęcie gra na ultra chodzi na 60fps, jedyne problemy to straszne ściny przez 10 minut gry od włączenia.
    Aczkolwiek grafika nie wygląda momentami tak dobrze, to przez bugi, pracują już nad tym, dałbym screeny ale NDA no i strasznie słabo mi je robi, i na screenach ta gra całkiem wygląda inaczej niż u mnie na żywo w monitorze, nie mniej jednak grę mogę polecić, ale czekajcie na Betę, bo alpha to głównie testowanie.
    Aczkolwiek gra już na tym poziomie jest zajebista, i zjada inne gry w „early access” i inne szity na śniadanie 😉

Comments are closed.