Zakończone dwa dni temu beta testy New World okazały się wielkim sukcesem. Chyba nikt z nas nie spodziewał się, że w grę tę zagra ponad milion użytkowników, a studio Amazon zmuszone zostanie do otwarcia kilkudziesięciu dodatkowych serwerów, by umożliwić wszystkim zalogowanie się do gry.

Przez ostatni rok do New World trafiło multum zmian opartych na opiniach graczy, które znacznie zmieniły rozgrywkę i ewidentnie przypadły fanom do gustu, upewniając developerów, że podjęli właściwą opinię.

Nie inaczej działo się podczas ostatnich beta testów. Wiele osób biorących w nich udział wypełniało ankiety oraz dzieliło się swoimi opiniami na temat rozgrywki na forum i poprzez media społecznościowe. I dlatego też, by zapewnić wszystkim pozytywne doświadczenia podczas premiery oraz przyjemne doświadczenia dla wszystkich graczy, postanowili przesunąć datę premiery o kilka tygodni: z 31 sierpnia na 28 września 2021!

W tym czasie studio ma nadzieję polikwidować błędy, poprawić stabilność serwerów oraz dopracować co niektóre aspekty gry.

Nie wiem jak Wy, ale ja jestem zadowolona z tego opóźnienia. New World mnie wciągnął i nie obraziłabym się, gdyby premiera opóźniona została nawet o kilka miesięcy, o ile miałoby to jeszcze bardziej poprawić rozgrywkę.

Poprzedni artykułKosmiczne MMO Starbase w końcu zadebiutowało na Steam
Następny artykułESO: 10 porad dla osób stawiających pierwsze kroki w Tamriel
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
AranisusD

Z jednej strony ten wyrób potrzebuje jeszcze z pół roku w piecu na bug-fixing oraz balans. I może jakiś prosty do zrobienia end-game content (tryb Hard dla ekspedycji, gdzie wszystko jest przeskalowane na maksymalny poziom, byłby absolutnie banalny do zrobienia).
Z drugiej strony… premiera miała być półtora roku temu. Amazon nie jest w stanie doprowadzić tej gry do linii startu. To zabrzmi prowokacyjnie, ale dobrze, że wybuchła epidemia, bo inaczej nie mogliby zrzucić takiego poślizgu na nic (trochę jak Cyberpunk2077).

NsuidaraD

Osobiście nie przyjmuję argumentów ze „bo BETA”.
Gra posiadała za dużo podstawowych błędów które po 5+ latach nie powinny istnieć, jakby nie mieli testerów albo developerzy nie grali nigdy w tą grę…

Osobiście nie dziwie się odn. przesunięcia z 02.08 koniec bety, a 31.08 (termin premiery) za mało czasu na hotfixy takiej kategorii…

Nie wierzę ze wyrobią się do 28.09… nie ma szans…

ghoulasD

I bardzo dobrze. Przyda się im trochę czasu na naprawę błędów i parę zgłoszonych QOL rzeczy. Widać że nie chcą wypuścić gniota. Lepiej później niż kiepsko.