Najnowszy DLC Waking Flame do The Elder Scrolls Online jest już dostępny na wszystkich platformach, więc nie ma co się dziwić, że twórcy postanowili zaprezentować graczom, jakie zmiany i nowości pojawią się w grze wraz z kolejnym rozszerzeniem.

Deadlands to nie tylko nowy region wypełniony ciekawą fabułą oraz nowym typem przeciwników, ale także zakończenie opowieści związanej z Wrotami Obliwionu. Wraz z tym rozszerzeniem do gry trafi także darmowa aktualizacja 32 wraz z długo oczekiwanymi zmianami. Z jednej strony znacznie ułatwią one nam życie, a z drugiej to kolejne źródło zarobków dla studia Zenimax.

Skyshardy

Wraz z aktualizacją 32 na mapach pojawi się ikona informująca o znajdującym się w danym miejscu skyshardzie. Ikona ta pojawi się także na kompasie, gdy znajdziemy się w jego okolicy. Po zebraniu ikona zniknie, ale w opcjach gry będzie można to zmienić.

Skyshardy dodane zostaną także do przewodnika po regionie, więc będziemy mogli na bieżąco kontrolować, ile ich zebraliśmy w danym miejscu.

Zmiany w zbieraniu wyposażenia

Bossowie z instancji grupowych, triali i aren nagrodzą nas tymi elementami wyposażenia, które nie zostały jeszcze przez nas dodane do naszych kolekcji (zestawów). Bronie nadal będą wypadać tylko z ostatnich bossów.  Zmiany te obejmą bossy w delvach, publicznych lochach oraz te znajdujące się w strefach otwartych.

Po zebraniu całego zestawu wyposażenia, kolejne jego elementy wypadać będą już losowo.

Nagrody ze skrzyń ze skarbami, pojemników (znalezionych lub kupionych, takich jak np. Undaunted) oraz ze zwykłych przeciwników, nadal wypadać będą losowo.

Zbrojownia (Armory Station)

Wraz z aktualizacją 32 do gry dodana zostania także nowa funkcja umożliwiająca zapisywanie i szybką zmianę ustawień naszej postaci.

Każdy użytkownik Elder Scrolls Online będzie mógł za darmo odebrać ze sklepu Armory Station (Zbrojownię), którą – by móc z niej korzystać – należy umieścić w domu. Stół ten umożliwi nam zapamiętanie maksymalnie ustawień postaci obejmujących atrybuty, punkty czempiona, punkty umiejętności, wyposażenie (musi znajdować się w torbie) oraz klątwy, czyli wilkołactwo i wampiryzm. Co ciekawe, zmiana pomiędzy wampiryzmem/ wilkołactwem, a jago brakiem, będzie całkowicie darmowa!

Niestety NIE będzie można zapisać kamieni Mundus.

Wszyscy gracze otrzymają za darmo możliwość zapisania dwóch (2) ustawień. Jeśli chcemy mieć ich więcej, to trzeba liczyć się z zakupem za korony. Maksymalnie możemy posiadać 10 ustawień na postaci.

Jednak, jeśli chcielibyście uniknąć każdorazowej podróży do domu w celu zmiany ustawień swojej postaci, to śpieszę z dobrą informacją: w sklepie pojawi się nowy asystent, który da nam dostęp do tej funkcji. Jest jednak małe „ale”: trzeba będzie go zakupić za korony.

Asystenta NIE będzie można przywołać podczas triali, aren praz wszelkich aktywności PvP.

Inne ulepszenia

  • Maile z naszym zakupem od handlarza gildiowego otrzymamy po krótkiej chwili, bez konieczności udania się do innego regionu.
  • Każda aktywna w danym momencie aktywność publiczna na mapie (gejzery, harrowstorm oraz dolmeny) otrzyma specjalną ikonę.
  • Nowe opcje związane z muzyką podczas walki: wszystko, tylko związana z bossem oraz brak muzyki podczas walki.

Dajcie znać, co sądzicie o tych ulepszeniach, jakie zawitają w przeciągu kilku tygodni do ESO, w szczególności o zbrojowni. Niestety, o ile jest to fajny pomysł, to jest to także kolejna możliwość wyciągnięcia pieniędzy od graczy. Szkoda, że asystent nie dodany został jako bonus do ESO+.

Poprzedni artykułFinal Fantasy XV zawita do FFXIV, limuzyna Regalia do zdobycia
Następny artykułZnamy szczegóły dotyczące premiery New World!
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ala Nawisko

co to są delvy?

Ala Nawisko

a da rade tego bossa zabić samemu czy potrzeba grupę kilku osób?