Trzy tygodnie mijają od premiery New World i w tym czasie sporo się wydarzyło: olbrzymiaste kolejki, pełne serwery, dwie aktualizacje naprawiające błędy i wiele innych rzeczy.

Wielu pesymistów twierdziło, że New World nie przetrwa nawet dwóch tygodni, że hype minie i gra w kilkanaście dni umrze śmiercią tragiczną. Okazuje się jednak, że te proroctwa nie do końca się spełniają, a osoby które zapoznały się wcześniej z rodzajem rozgrywki jaki oferuje New World, przyjemnie spędzają czas w Aeternum.

Jest jednak kilka rzeczy, o których warto wspomnieć i znajdziecie je poniżej.

Outpost Rush wyłączony

Ze względu na problem polegający na tym, że postać mogła utknąć na zawsze podczas zonowania dołączając, jak i opuszczając ten trybu PvP, developerzy podjęli decyzję o jego tymczasowym wyłączeniu.

Na ten moment nie podano kiedy zostanie on włączony.

Ekspresowe starzenie serwera Baralku

Dwa dni temu użytkownicy serwera Baralku (Australia) doświadczyli najdziwniejszego błędu w historii gier MMO: w przeciągu kilkunastu minut wydarzenia na serwerze przyspieszyły o 29 dni!

Wszyscy gracze zostali wykopani z serwera, a po ponownym zalogowaniu okazało się, że w tym czasie przez ich serwer przeszła fala inwazji niszcząc wszystkie stoły rzemieślnicze we wszystkich miastach.

Niestety, Amazon nie zdecydował się na rollback, gdyż od momentu wydarzenia do czasu odkrycia błędu upłynął zbyt długi czas…

Transfer postaci już w tym tygodniu!

Zapowiadana od dwóch tygodni funkcja przeniesienia postaci pomiędzy serwerami została przetestowana i udostępniona zostanie jeszcze w tym tygodniu. Zanim to nastąpi zespół Amazon Games opublikuje szczegółowe informacje dotyczące tej funkcjonalności wraz z odpowiedziami na pytania graczy.

Na ten moment wiemy, że token do przeniesienia postaci będzie można odebrać ze specjalnej zakładki w oknie Sklepu w grze, a do tego by móc przenieść postać trzeba będzie usunąć z Faktorii wystawione przez siebie rzeczy (Auction House) i przenieść będzie się mozna tylko na serwer, który nie jest oznaczony jako „pełen” (full).

Minimapa

Poruszanie się po Aeternum, a w szczególności w miastach, czy też pomiędzy lokacjami, nie należy do najłatwiejszych. Owszem, można zawsze postawić sobie własnego waypointa i kierować się jego kierunku, ale o ile łatwiej byłoby gdyby gra posiadała minimapę?

Oczywiście co sprytniejsi gracze zaczęli tworzyć już adony dodające do gry tę funkcjonalność, jednak warto pamiętać, że na ten moment wszelkie adony ułatwiające rozgrywkę – wliczając w to minimapę – nie są dozwolone i Amazon może wyciągnąć wobec nas konsekwencje.

Co nie znaczy, że twórcy tych adonów nie próbują rozmawiać z przedstawicielami studia, więc jest szansa, że może za jakiś czas Amazon zmieni zdanie. Na tę chwilę, instalacja tych adonów odbywa się na Wasze ryzyko i jeśli dostaniecie bana, to nie ma od niego odwołania.

Lista TOP 20 problemów do naprawienia

Oczywiście New World jest wspaniałe i z radością spędzamy w nim nasz czas, ale to nie znaczy, że nie widzimy problemów, które powinny zostać naprawione. Problemy te widzą także developerzy, którzy poprosili społeczność o identyfikację tych najważniejszych, po to by nadać im status priorytetowych.

Jak na razie lista ta wygląda następująco:

 1. Zachęta do przyłączenia frakcji, która nie kontroluje żadnych miast lub też ma ich najmniej;
 2. Naprawienie zmiany broni;
 3. Problem z masowym banowaniem ludzi zgłaszanych przez rywalizującą gildię/ frakcję;
 4. Leczenie podczas walki powinno nagradzać punktami doświadczenia do broni oraz zaliczeniem questów;
 5. Poprawienie interfejsu Faktorii, tak by można było wyszukiwać przedmioty na wiele różnych sposobów, wliczając w to statystyki i końcówki nazw (np. zabójcy, kleryka, itd);
 6. Dzielenie się questami w grupie, tak by wszyscy mogli wykonywać te same zadania;
 7. Możliwość przypisania ekwipunku do różnych zestawów (loadout) i łatwa zmiana pomiędzy nimi;
 8. Naprawienie laski Azothowej, tak by można było w końcu zamykać portale 55+
 9. Niepoprawne poziomy stołów rzemieślniczych na mapie;
 10. Możliwość sprawdzenia składników na przepisy bez konieczności podejścia do stołu rzemieślniczego;
 11. Znalezione przepisy nie pokazują, czy się je już zna, czy też nie;
 12. Naprawienie okienka na mapie informującego o wojnie lub inwazji;
 13. Zbyt szybkie pojawianie się przeciwników w niektórych miejscach, a w innych czeka się na nie zbyt długo;
 14. Bonusy z przedmiotów nie działające po śmierci;
 15. Dodanie przyciska „odzyskaj wszystko” po wytworzeniu przedmiotów;
 16. Podatek co 5 dni, zamiast co 7;
 17. Zmniejszenie podatku za posiadanie domu;
 18. Brak funkcjonalności okna gildiowego (informacje kto wpłacił i wypłacił z banku, brak możliwości dodania nowych roli, brak dziennika wydarzeń typu wbijanie kolejnych poziomów postaci, zdobywanie legendarnych przedmiotów, itd);
 19. Potworne lagi podczas wojen PvP – exploit wywoływany rękawicą lodową;
 20. Dodanie gildiowego magazynu.

A może jest coś co Was irytuje w New World i powinno być według Was naprawione jak najszybciej? Dajcie znać w komentarzach poniżej.

Poprzedni artykułThe Day Before z data premiery i nowym zwiastunem
Następny artykułCzas skorzystać z darmowego ESO Plus! Ruszył ESO Plus Trial.
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Pikiel KnypelD

Irytuje mnie brak mountow.
Irytuje mnie ze na wysokolevelowy craft potrzeba dziesiatki tysiecy skladnikow z T1, zeby wbic level w crafcie pomiedzy 100 a 200 levelem.
Irytuje ze z wyciagnieta bronia nie mozna na expedycjach dopchac sie do NPCow. Irytuje ze topniki ważą za duzo.
Irytuje mnie okno faktori i brak mozliwosci szukania ekwipunku po statach.