Czy wiecie, że minęło już pięć lat od momentu premiery No Man’s Sky? I trzeba powiedzieć, że w tym czasie gra przeszła olbrzymią metamorfozę.

Aż trudno uwierzyć, że jakoś gry po premierze była tak słaba, że staliśmy się światkiem jednej z największych dram w ostatnich lat – no może pobił ja ostatnio Cyberpunk 2077. A jednak studio Hello Games nie poddało się i kolejne darmowe aktualizacje uczyniły z No Man’s Sky tytuł w który warto zagrać.

Już kilka tygodni po premierze dodano możliwość budowania baz, a potem kolejno pojazdy, rozszerzono fabułę i dodano w końcu obiecywany tryb wieloosobowy. Kolejne aktualizacje dodały tryb permadeath, podwodne głębiny, nowe biomy oraz o wiele bardziej zróżnicowany wszechświat. Rok 2019 przyniósł nam rozszerzenie Beyond, a wraz z nim wersję VR, hub społecznościowy Nexus, gotowanie i wierzchowce.

A potem to już poszło z górki: nowe  misje weekendowe, mechy, możliwość oswajania stworzeń, żyjące statki, opuszczone frachtowce, wielkie czerwie i tajemnicze ekspedycje będące wyzwaniem dla całej społeczności gry.

Po czymś takim, możemy się domyślać, że kolejna aktualizacja – tym bardziej, że tworzona z myślą o obchodzonej rocznicy – zwali nas z nóg. Frontiers , bo tak się ona zwie, zgodnie ze słowami Seana Murraya, ’doda do gry brakujący element fantazji science-fiction, który bardzo pasuje do obchodzonej rocznicy’.

Co to będzie? Nie wiemy, ale spekulacji jest sporo, wliczając w to słynny cytat serii Star Trek: ’Kosmos: ostateczna granica. Oto przygody statku Enterprise. Ich pięcioletnia misja: poznać nowe obce światy, odkryć nowe formy życia i cywilizacje, śmiało zmierzać tam, gdzie dotąd nie dotarł żaden człowiek.’

Może to być wszystko: nowa galaktyka, ulepszone frachtowce, których przydatność jest obecnie lekko ograniczona, albo nowe rasy. Czas pokaże. A że jest to zapowiedź twórców No Man’s Sky, to wiemy jedno: aktualizacja ta może zostać udostępniona za godzinę, jutro, za tydzień, bądź za miesiąc. Na pewno jednak nie będzie wcześniejszego ostrzeżenia 🙂

Poprzedni artykułBeta testy New World – moje plusy i minusy
Następny artykułESO: Top 5 najpiękniejszych lokacji na wyspie Vvardenfell
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
ghoulasD

No i znowu bedzie trzeba zawitac do NMS przekonać się czy gra jest już dla mnie 🙂