Tamriel ponownie się powiększy. W tym roku fani Elder Scrolls Online zanurzą się w opowieść wypełnioną dyplomacją, polityką, zdradami i walką o władzę. Nadciąga Dziedzictwo Bretonów, a wraz z nim powrót ESO do korzeni.

Akcja tegorocznego rozdziału zabierze nas na High Isle, jedną z wysp z archipelagu Systres położonego nieopodal Summerset. Od wieków miejsce to było domem dla Bretonów, ludzi ze smykałką do magii, w których żyłach płynie nieco elfiej krwi.

Fabuła rozdziału skupi się na bezwzględnej polityce szlacheckich bretońskich rodzin rządzących Wielką Wyspą, a także rozmowach pokojowych pomiędzy frakcjami nadal walczącymi o przejęcie Cyrodill.

I jak to w przypadku wielkich rozdziałów do Elder Scrolls Online bywa, także i w tym roku fabuła oraz nowy region to nie wszystkie nowości, jakie udostępnione zostaną graczom.

W zeszłym roku, wraz z Blackwood, ZeniMax Online przedstawił graczom dwójkę tworazyszy – postaci niezlaeżnych, z którymi można zwiedzać Tamriel. Wraz z High Isle do gry zawitają dwie nowe bohaterki: sprytna Khajitka Ember oraz honorowa bretonka Isabel.

Wraz z High Isle w ESO pojawi się także kolekcjonerska gra karciana. Tales of Tribute będzie skupiać się na zarządzaniu zasobami, gdzie dwójka graczy będzie rywalizować o osiągnięcie celu. Karty, jak i całe zestawy znaleźć będzie można w całym Tamriel jako nagrodę za różnego rodzaju aktywności. Rozpoczynając rozgrywkę, obydwaj gracze wybierają dwa swoje ulubione zestawy kart, które następnie się miksowane i losowo rozdzielane pomiędzy przeciwników.

Rozdział High Isle zadebiutuje już 6 czerwca 2022 roku na PC/ Mac/ Stadia oraz 21 czerwca na Xbox i Playstation. Przedsprzedaż także jest już dostępna, więc jeśli macie w planach zagrać w to rozszerzenie, to warto je zakupić już teraz, gdyż część nagród można zdobyć kupując je przed 4 kwietnia.

Zanim jednak doczekamy się premiery High Isle, do gry trafi pierwsze DLC wprowadzające nas w opowieść Dziedzictwo Bretonów.

Na 14 marca zapowiedziano premierę DLC Ascending Tide, który doda do gry dwie nowe instancje grupowe: The Coral Aerie oraz Shipwright’s Regret.

Wraz z tym DLC do gry wprowadzona zostanie darmowa aktualizacja 33, a wraz z nią:

  • osiągnięcia dostępna dla całego konta;
  • tytuły dostępne dla całego konta;
  • asystent do dekonstrukcji przedmiotów, którego będzie można zakupić w Crown Store;
  • dwuosobowy koń dla gracza i towarzysza;
  • unikalny strój do zdobycia dla fanów walk PvP w Imperialnym Mieście.

Poprzedni artykułOdłamki umbralu i zmodyfikowane ekspedycje dostępne od dziś w New World
Następny artykułSzykujcie się: nadciąga Conan Chop-Chop