Po wielu, wielu miesiącach oczekiwania, norweskie studio Funcom zaprezentowało światu pierwszy zwiastun kinowy ich najnowszej produkcji Dune: Awakening.

Zainspirowana powieściami Franka Herberta i filmem Denisa Villeneuve’a, nadchodząca gra MMO z wielkim, otwartym światem pozwoli nam odkryć tajemnice Arrakis. Dune: Awakening ma być unikalnym i ambitnym „open world survival MMO”, które połączy
w sobie surowość i kreatywność gier survivalowych z interaktywnością dużych gier MMORPG.

Czym jest Dune: Awakening?

Udaj się do niezbadanych sektorów i jako pierwszy odkryj sekrety i bogactwa, zanim burze Coriolisa po raz kolejny przesuną piaski i zmienią krajobraz. Z trudem uciekaj przed kolosalnymi piaskalami, zbuduj swój dom od schronu po potężną bazę i przemierzaj wydmy w kultowych pojazdach z uniwersum. Szukaj przyprawy i rozstaw swój kombajn, a następnie chroń go przed rywalizującymi frakcjami w szybkiej, śmiertelnie niebezpiecznej walce, która płynnie przechodzi z opancerzonych pojazdów naziemnych do podniebnych ornitopterów. Zaplanuj swoje dojście do władzy i zbuduj wpływy w Landsraadzie poprzez staranne intrygi.

 • Przetrwaj na najniebezpieczniejszej planecie we wszechświecie. Buduj schronienia przed burzami piaskowymi, utrzymuj filtrfrak i opanuj stare sposoby chodzenia nawet po najgłębszych pustyniach. Unikaj lub daj się pochłonąć kolosalnym piaskalom, które żyją pod piaskami.
 • Poznaj ciągle zmieniające się oblicze Arrakis. Spaceruj po ruinach dawno zapomnianych stacji testów biologicznych. Przeszukuj szczątki poległych statków kosmicznych i przemierzaj zakurzone korytarze opuszczonych sicz. Udaj się do niezmapowanych sektorów i jako pierwszy odkryj tajemnice
  i bogactwa, zanim burze Coriolis ponownie przesuną piaski i zmienią krajobraz.
 • Kontroluj przyprawę, kontroluj Arrakis. Szukaj przyprawy i rozmieść swój kombajn, a następnie chroń go przed oportunistycznymi najeźdźcami
  i
  rywalizującymi frakcjami. Niech krew spłynie po piaskach podczas ogromnych bitw łączących piechotę, pojazdy i ornitoptery na niebie.
 • Planuj. Wyróżnij się wśród mieszkańców Arrakis. Użyj intrygi i siły, aby wpłynąć na Landsraad i wpłynąć na świat. Zbuduj własną frakcję zbierając przyprawę, handlując, knując i rozpoczynając otwarte konflikty.
 • Obudź Śniącego. Dostosuj każdy aspekt swojej postaci. Spożywaj przyprawy, aby podbić swoje zmysły i zdobyć potężne umiejętności. Doskonal swoje rzemiosło, aby stać się poszukiwanym wytwórcą najlepszych kreacji. Zbuduj swoją fortecę w wybranym przez siebie stylu.

Kiedy premiera Dune: Awakening?

Dune: Awakening zawita na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Jeśli zainteresowała Was ta produkcja, to na oficjalnej stronie gry możecie zapisać się do nadchodzących beta testów. Nie zapomnijcie także dodać ją do swojej listy życzeń na Steam.

Naprawdę mam nadzieję, że otrzymamy dostęp do serwerów PvE lub przynajmniej możliwość wyłączenia PvP. Myślę, że nie tylko ja, ale i inni fani tego uniwersum, chcieliby w spokoju pozbierać surowce i pozwiedzać ten wspaniale zapowiadający się świat.

Poprzedni artykułFinal Fantasy XIV z nowościami i wyspą dla każdego
Następny artykułThe First Descendant z nowym zwiastunem rozgrywki i datą beta testów