Na początku zeszłego roku norweskie studio Funcom ujawniło, iż pracują nad kolejnym MMO z elementami sanboxowo-survivalowymi: Dune. I muszę powiedzieć, że jest to jeden z nielicznych tytułów, którego z niecierpliwością wyczekuję.

W przeciwieństwie do Conan Exiles, Dune od podstaw tworzone jest jako gra sieciowa z planami wsparcia na kolejnych kilka lat – i w sumie to wszystko co wiedzieliśmy o tym tajemniczym projekcie. Dzisiejsza publikacja rekomendacji Zarządu co do przyszłości tego projektu nieco to zmieniła.

Dzięki sukcesowi Conan Exiles i popularności innych podobnych gier na rynku, Zarząd studia Funcom zarekomendował Radzie Nadzorczej nieznaczną zmianę w strategii studia i skupieniu się na grach typu „Open World Survival”.

Zarząd Funcom jest zdania, że czynniki te uzasadniają zwiększenie ambitności projektu Dune, który to ma zostać udostępniony graczom po około dwóch latach produkcji (czyli w 2021 roku?). Większy nacisk na ten projekt wymagałby jednak przekierowania większej ilości zasobów z innych projektów – najważniejszym z nich byłaby zaplanowana na 2020 rok strzelanka kooperacyjna, która to w związku z silną konkurencją i opóźnieniami, może nie spełnić oczekiwań studia.

Zarząd uważa, że zakres i poziom ambicji gry Dune powinien być większy od Conan Exiles, tak by zapewnić produkcji tej jak najlepszą możliwą szansę na sukces. Jeśli rada Nadzorcza przystanie na te rekomendacje, to zespół pracujący nad Dune otrzyma także dodatkowe finansowanie w celu uzupełnienia przychodów generowanych w tracie bieżącej działalności.

Skoro i tak Funcom zaczął mówić o Dune, to mógłby chociaż pokazać jakieś prace koncepcyjne…

Poprzedni artykułConan Exiles doczeka się w tym roku dużego płatnego DLC!
Następny artykułDaybreak Games zakłada trzy nowe studia dla swoich flagowych serii: PlanetSide, EverQuest oraz DC Universe Online
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ghoulas

Tylko jak bedzie to ogromna mapa tylko z pustynią…. 😉

Ragi

Oby było budowanie jak w conanie, elementy survivalowe jak w the Forest i fabuła jak w….niech będzie jakakolwiek fabuła 😀