Kilkanaście dni temu ukazał się raport finansowy studia Funcom za 2019 rok i jak zwykle znaleźć z nim można kilka interesujących informacji.

Może to być także ostatni jawny raport finansowy tego studia, gdyż Tencentowi udało się już wykupić ponad 95% akcji studia Funcom i niedługo ruszy akcja wycofywania tej spółki z norweskiej giełdy papierów wartościowych. Także cieszmy się z tych informacji co mamy, bo niedługo będziemy tylko gdybać.

Lata 2017 i 2018 były bardzo udanymi dla norweskiego studia. Największe zyski przyniósł (i nadal przynosi) survivalowy sandbox Conan Exiles, który w trakcie wczesnego dostępu i dwa tygodnie po premierze sprzedał się w ilości ponad 1.4 miliona egzemplarzy. Gra nadal jest bardzo popularna i wygląda na to, że to się nie zmieni w najbliższym czasie. W 2020 roku Funcom planuje wydać nie tylko kolejne DLC kosmetyczne, ale także i nowe płatne rozszerzenie w postaci nowej mapy.

Zapowiedziany w zeszłym roku zabawny multiplayer w świecie Conana Barbarzyńcy – Conan Chop Chop, zadebiutować ma w II kwartale tego roku na wszystkich platformach. Prócz tego, na 2020 rok przygotowywane są także do wydania dwie inne gry tworzone przez inne studia.

Niestety (albo i „stety” – zależy jak patrzymy), na premierę survival-sandboxa MMO Dune z wielkim otwartym światem, poczekamy jeszcze jakiś czas. Zgodnie z informacja zawartą w raporcie, Dune „będzie bardziej ambitniejszą i solidniejszą wersją Conan Exiles, zaprojektowaną od samego początku jako usługa„. Produkcja ta jest obecnie największym projektem studia, a budżet docelowo ma zamknąć pomiędzy 30, a 50 milionów dolarów!

W dalszych planach studia – po premierze Dune – jest także wydanie strzelanki Mutant Chronicles oraz innych nie ujawnionych jeszcze projektów.

ŹRÓDŁORaport Finansowy za 2019
Poprzedni artykułFinal Fantasy XIV: Aktualizacja 5.3 zakończy fabułę z Shadowbringers, odświeży Realm Reborn
Następny artykułOsiris: New Dawn z beta testami, premiera już niedługo
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Vuko4000

Świetnie teraz będzie jeszcze lepsza możliwość edytowania piersi i penisów może nawet i pojawią się waginy.