Dual Universe to sandboksowy MMORPG w klimatach sci-fi, którego akcja rozgrywać się będzie w wielkim otwartym świecie.

W tym przypadku jednak „wielki otwarty” świat nie ogranicza się do lokacji o powierzchni kilkudziesięciu kilometrów kwadratowych, podobnie jak w innych grach stosujących takie określenie, ale do całych planet.

Twórcy Dual Universe, studio Novaquark, opublikowali kilka dni temu harmonogram działania, w którym przedstawiono plan rozwoju na kolejnych kilkadziesiąt miesięcy, aż do daty przewidywanej premiery w 2020 roku.

Studio Novaquark zaplanowało na listopad 2018 start pierwszych alfa testów, upewniając wszystkie osoby, które wsparły grę na Kickstarter, że uzyskają dostęp do końca roku.

W listopadowych testach gracze będą mogli przetestować tworzenie pojazdów, budowanie baz oraz kształtowanie świata. Udostępnione zostanie także zbieranie surowców wraz z tworzeniem elementów interaktywnych.

Na rok 2019 zaplanowano wprowadzenie pełnego zestawu funkcji, wliczając w to progresję postaci, tworzenie fabryk oraz walki PvP zarówno na ziemi, jak i w kosmosie. Początek 2020 to start beta testów, a wraz z nimi w Dual Universe pojawią się frakcje tworzone przez graczy, walki terytorialne, system misji oraz cała galaktyka do eksploracji.

Premiera gry przewidywana jest w tej chwili na drugą połowę 2020 roku i w mniej więcej tym samym czasie udostępniony zostanie system petów oraz personalizacji wyglądu postaci.

Warto dodać, że ze względu na pozytywny status obecnej wersji Dual Universe (czytaj: brak opóźnień), inwestorzy studia Novaquark zdecydowali sie wesprzeć ten projekt kolejnymi 3,5 milionami dolarów, co łącznie z kwotą uzyskaną ze zbiórki na Kickstarter, daje nam sumę 11 milionów dolarów.

Sumą zebranych funduszy Star Citizena nie bije, ale mam wrażenie, że szybciej jednak zagramy w Dual Universe. Trzymam kciuki, by wszystko poszło zgodnie z planem.

Poprzedni artykułBless Online dodaje asasyna, wynagradza graczy za problemy
Następny artykułBeta MapleStory 2 za nami, premiera już niedługo