Event na Crystalline w pełni, a gracze Star Trek Online już przygotowują się do kolejnego – dziesiątego sezonu, który prawdopodobnie pojawi się na przełomie kwietnia i maja.

Zanim jednak uruchomiony zostanie sezon X, to w grze szykują się także inne zmiany – między innymi wygląd świata. Znikną znane nam sektory, a świat STO stanie się jeszcze większy niż jest teraz. Wiele miejsc pozostanie tam gdzie jest, niektóre zostaną przesunięte, a do tego dodanych zostanie wiele nowych światów.

sto_nowa-mapa_2015

Zgodnie z tym co napisała ekipa STO, jednym z głównych celów w modernizacji wyglądu sektorów było ulepszenie odczucia wielkości kiedy gracze podróżują statkami. Devsi chcieli aby gracze czuli, że kosmos jest olbrzymi i podróż jest prawdziwym wyczynem.

sto_10_mapa

Jeśli chcielibyście dokładnie zobaczyć, jak została zmieniona mapa, które planety zostały przesunięte, a które dodane – to naprawdę polecam Wam wizytę na stronie STO. Kliknijcie na obrazki i zobaczcie jak zmieniać się będzie wygląd poszczególnych sektorów.

Nie wiem kiedy zmiana ta trafi do gry, ale już się boję ile wraz z nią pojawi się nowych błędów…

Oprócz tego, jeszcze w tym tygodniu do gry wprowadzony zostanie kolejny epizod – tym razem poświęcony wspólnemu potężnemu wrogowi – Iconianom. To już ostatnie chwile aby przygotować się do wojny, która czeka na graczy w kolejnym sezonie.

STO_iconian

Nadal uważam, że zmiany wprowadzone w ostatnim czasie w STO miały na celu głównie uprzykrzyć życie i wyciągnąć kasę, ale i tak od kilku lat nie mogę się oprzeć tej grze. No wiecie – w końcu jest to Star Trek