Najbliższe dni listopada to nie tylko premiery i aktualizacje w grach SOE, ale również kolejny sezon w Star Trek Online, w którego czasami pogrywam.

Przyznaję się, że jestem prawdziwym Trekkerem i dlatego czasami pogrywam w Star Trek Online. Mam po prostu fazy, 2-3 miesiące logowania codziennie po czym kilka miesięcy przerwy i znów nadchodzi faza. I teraz tez mam ochotę pograć, ale ze względu na nowy dodatek w EQ2, muszę poczekać, więc specjalnie nie omijam STO z daleka…

W dniu jutrzejszym pojawi się rozpocznie się kolejny Sezon w STO, tym razem zatytułowany Sfera. W nowym sezonie napotkamy na swojej drodze nowych przeciwników Voth oraz nowe obszary ukryte właśnie w Sferze Dysona.

Czy jest Sfera Dysona? To hipotetyczna struktura, która otacza gwiazdę i umożliwia przechwycenie całej energii wypromieniowanej przez gwiazdę zamknięta w środku. Po raz pierwszy napotkana została przez załogę Star Trek The Next Generation w słynnym odcinku 'Reliki” gdzie spotkano się ze Scottym z serii oryginalnej Star Treka. (Beam us up Scotty!)

httpv://www.youtube.com/watch?v=ECLvFLkvY7Y

W każdym bądź razie przed graczami odsłoni się zupełnie nowa przestrzeń oraz obszary ukryte w Seferze Dysona. Niestety, nie tylko Federacja, Romulanie i Klingoni są zainteresowani tym miejscem… Sfera przyciągnie bowiem nowego wroga, zimnokrwistą rasę Voth, która pochodzi od naszych ziemskich dinozaurów i po przetrwaniu kataklizmu trafili do kwadrantu Delta, gdzie napotkali na swej drodze załogę Star Trek Voyager.

httpv://www.youtube.com/watch?v=OjuptfaTqyo

Podstawą społeczeństwa Voth jest doktryna mówiąca, że byli pierwszymi żywymi istotami w kwadrancie, gdzie absolutnie nie ma mowy o jakis ziemskim pochodzeniu. Do tego, jak to zwykle bywa, Voth sa przekonani o swojej wyższości i odmawiają praw innym rasom…

Ponieważ rasa ta pojawila się tylko raz w serialu, dlatego też developerzy Star Trek Online mieli olbrzymie pole do popisu, przez co mogli dowolnie stworzyć ich wygląd, historie oraz technologie, wśród których pojawią się opancerzone dinozaury oraz mechy.

VothSTO dinozaurysto voth mech

Podsumowując, w nowym sezonie Star Trek Online, który jest Free-to-Play, zobaczymy:

  • nowe statki
  • nowego przeciwnika Voth
  • nowe obszary położone w Sferze Dyson – Solanae
  • nową ścieżkę reputacji
  • 20-osobowe 3-frakcyjne pole bitwy na level 50
  • nowa siedziba dla floty – Spire
  • nowy samouczek
  • nowe 5-osobowe eventy
  • i wiele innych nowości

P.S. Moja postać, taktyczka Aurin De’Kin, jest na poziomie 50 i ma zrobione wszystkie frakcje, chociaż należałoby popracować i zakupić jej nowy statek 😀

13 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bocian

Zastanawiam się czemu Paramount jeszcze wtyczki nie wyciągnął, taki zmarnowany potencjał.

Balrogos

Pewnie bym zagrał ale zapewne STO nie jest zrobiony tak jakbym chciał więc sobie z góry już odpuściłem.

Bocian

Jakby nie korzystali z franczyzy Star Treka to nikt by tego kijem nie ruszył.

Bocian

Dwie postacie mam, ostatni raz grałem tuż przed wprowadzeniem sezonu z Romulanami.

Bocian

Ja grałem tylko i wyłącznie dlatego że dalej rozwijali to uniwersum, ale tyle kwiatków po drodze zrobili, że mi się odechciało.

Bocian

Uniwersum Stargate też idzie do kosza, tylko Star Wars zostało jako ciągła historia.

Bocian

Ja tam jestem do tego nastawiony bardzo pozytywnie, spójrz co się dzieje odkąd Disney kupił Marvela. Filmy, seriale, ogólna promocja uniwersum. Na pewno będzie lepiej niż to co Lucas zrobił z ep. I-III. 🙂