Tajemniczy Tzenkethi pojawią się w Star Trek Online. I to chyba szybciej niż myślicie…

To nie tak, że nic nie wiadomo o tej tajemniczej rasie – wręcz przeciwnie, bo jej relacje z Fedaracją były omawiane w serialu Deep Space Nine. Wiemy, że Tzenkethi mieli wojnę z Federacją – i to prawdopodobnie nie jedną, a co za tym idzie stosunki pomiędzy dwoma frakcjami nie były zbyt przyjazne. Wiadomo też, że w walce uczestniczył statek USS Okinawa pod dowództwem Kapitana Leytona, i że Dominion za wszelką cenę chciało wywołać kolejną wojnę z tą rasę.

Z racji tego, że rasa ta nigdy nie została pokazana na ekranie, artyści pracujący nad Star Trek Online musieli stworzyć taki ich wygląd, aby rasa ta wydawała sie realnym zagrożeniem, różnicując ją od innych zagrożeń jakie napotykali dotychczas gracze.

I chyba im się to udało, bo zgodnie z tym co zaprezentowała ekipa Star Trek Online, Tzenkethi będą przypominać swoją sylwetką gady o czterech rękach.

Oczywiście czym by byli Tzenkethi bez swoich statków kosmicznych. Także statki stworzone przez tą rasę zostaną dodane do gry i ich założeniem jest aby swoim wyglądem budziły strach. Zgodnie z informacją podana przez twórców gry, Tzenkethi wykorzystują w kosmicznej walce podejście roju gdzie niektóre ze statków są jedynie jednostkami buffującymi. Więcej informacji o mechanice działania tychże statków, znajdziecie na stronie Star Trek Online.

No dobrze, ale pewnie zastanawiacie się dlaczego o tym piszę? Bo wszystko wskazuje na to, że zbliżająca się rocznica gry wprowadzi mini-epizod, który przedstawi graczom właśnie tą rasę.

Podobno tegoroczny event rocznicowy, ma być największy z dotychczasowych i nagradzać ma graczy bardzo atrakcyjnymi nagrodami. Już się nie mogę doczekać 🙂

Oczywiście wszyscy dobrze wiemy, że zdecydowana większość graczy spędzać będzie swój czas a Akademii Gwiezdnej Floty, gdzie pojawią się tajemnicze cząsteczki Omega służące do wytworzenia Tech upgrade, a ten z kolei potrzebny jest do ulepszenia ekwipunku…

A tymczasem gracze Star Trek Online szykują się na kolejne wielkie rozszerzenie, jakie trafi do gry latem tego roku i z tego co mi wiadomo, znacznie powiększy on dostępna mapę oraz wprowadzi możliwość wymiany efektów na broniach.