Każdy fan gier sci-fi, szczególnie tych wieloosobowych, wie jak wielkie znaczenie ma odpowiednio dobrany statek kosmiczny. Można dzięki nim walczyć z przeciwnikami, uciec, przewozić cargo, czy nawet zwiedzać. Możliwości jest multum – a wszystko zależy od tego w jaki sposób został on zbudowany przez devsów z danej gry.

Oto jak będą działać serwery w Dual Universe

Ileż to razy patrząc na różniste statki oferowane przez studia, kosztujące niekiedy nawet kilka tysięcy dolarów, mówiliście sobie, że z pewnością bylibyście w stanie sami stworzyć o wiele lepsze cudo? Jeśli tak było, to śpieszą z informacją, która może Was ucieszyć – już niedługo będziecie mogli przetestować swoje umiejętności tworzenia statków kosmicznych. Ech, ta zazdrość innych graczy, gdy zobaczą Wasze cudo – bezcenna…

Dual Universe wykorzystywać będzie technologię wokseli, które to w połączeniu z gotowymi, funkcjonalnymi elementami stworzonymi przez devsów, pozwoli graczom na  stworzenie swojego własnego, w pełni działającego statku.  W sumie to nie tylko statku, bo budować będzie można miasta, stacje kosmiczne i wszystko inne czego sobie tylko zapragniecie. A dzięki możliwości dodania skryptów LUA do elementów tworzonych przez devsów, stworzone przez Was struktury będą mogły działać w dokładnie taki sposób, jaki sobie zaplanujecie.

Zgodnie ze słowami ekipy z Novaquark, to właśnie narzędzie budowy będzie najważniejszą funkcja w tej grze. I nie ma co się dziwić, bo na opublikowanym w dniu wczorajszym demo tej funkcji, możemy zobaczyć jak powstawać będą statki i inne struktury, tworzone w przyszłości przez graczy.