Kilka dni temu wystartowały pierwsze pre-alpha testy ambitnego MMORPG Dual Universe, a do uczestnictwa w nich zaproszono 2500 fanów, którzy wcześniej wsparli ten projekt.

W najnowszym komunikacie prasowym, studio Novaquark zdradziło, że zebrało dotychczas ponad 7.4 miliony Euro na stworzenie tego kosmicznego sandboxa, w którym to graczy nie będą ograniczać żadne granice. Do tego świat Dual Universe będzie wspólny dla wszystkich użytkowników, a to dzięki wykorzystaniu własnej technologii CSSC – Continuous Single-Shard Cluster oraz wokseli.

Nasze własne silniki CSSC i wokesle są po raz pierwszy testowane z prawdziwymi graczami, a nie tylko z botami.

Naprawdę niesamowite jest to, że patrząc na księżyc. można na niego polecieć. Wystarczy mieć odpowiedni statek. A do tego można połowę księżyca wyrzeźbić o ile ma się wystarczającą ilość czasu, ponieważ cały świat jest edytowalny. Wszyscy to zobaczą. To pewnego rodzaju olbrzymie nieprzerwane doświadczenie w świecie, jakiego nie stworzono jeszcze w żadnej innej grze. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co ludzie stworzą w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Z okazji rozpoczęcia pre-alpha testów opublikowano także nowy zwiastun Dual Universe. Obejrzyjcie i powiedzcie co myślicie o tej produkcji – ma szansę zawojować rynek gier?

Poprzedni artykułJeszcze więcej dekoracji w Citadel: Forged with Fire
Następny artykułStar Wars’owe X-Wingi zawitały do Elder Scroll Online!
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin M

Pokładam wielką nadzieję w ta gre.
Czekam niecierpliwie i na pewno pogram
Czy ma szansę na zawojowanie rynku to nie mam pojęcia ale na pewno będzie miała swoich fanów biorąc pod uwagę pełną edytowalnasc otaczającego swiata

Marek Szubert

No Man Sky na zwiastunach też wyglądała dobrze… Obiecałem sobie nie jarać się produkcjami nie skończonymi, przed premierą.

Michał Szymański

Porównywanie tej gry do NMS to błąd. Dual Universe to raczej znacznie bardziej rozbudowana gra podobna do Space Engineers tyle, że z prawdziwym multiplayerem i to na jednym serwerze dla wszystkich (twórcy stworzyli specjalną technologię dzięki której jest to możliwe). Jak dla mnie Dual Universe to znacznie ciekawsza propozycja niż tak hype’owany Star Citizen.

Michał Szymański

Również czekam i niestety nie mogę nic zdradzać odnośnie testów pre-alpha w których uczestniczę, ale zdecydowanie warto czekać. A czy Dual Universe zawojuje rynek to zależy moim zdaniem bardziej od upodobań samych graczy niż jakości samej gry. Po prostu to nie będzie gra dla każdego, ale jak ktoś lubi takie klimaty to się w niej zakocha 🙂
Obok Bannerlorda, DU to gra za którą najbardziej trzymam kciuki (choć czekam też niecierpliwie na kilka innych tytułów).

Czyli jest dobrze jak mniemam? 😀

Michał Szymański

Subiektywnie oceniam, że tak 🙂