Na serwery EVE Online trafił już dodatek Ascension, który dodał opcję Free-to-Play. Nie oszukujmy się – jeśli ktoś z Was chce tak na poważnie pograć w ten tytuł, to i tak musi liczyć się z opłaceniem subskrypcji.

 

Postacie osób grających za darmo nazwane zostały klonami Alpha i mogą nauczyć się wyłącznie umiejętności dostępnych dla wybranej przez nich rasy oraz pilotować trzy rodzaje statków. Właśnie ze względu na te ograniczenia, warto pomyśleć o założeniu czterech kont, na których będzie można niezależnie rozwijać i testować daną rasę. Dlaczego aż czterech konto skoro można mieć trzy postacie na koncie? Ano dlatego, że podczas gdy nie jest się zalogowanym do gry, szkolić można tylko jedną postać.

Dla graczy opłacających subskrypcję w EVE Online, nie zmieni się nic. Ale jeśli gracz anuluje subskrypcję, to jego postać zdegradowana zostanie do klonu Alpha. Obszerne wyjaśnienie dotyczące tegoż darmowego systemu rozgrywki znajdziecie na stronie głównej gry.

Oprócz tego aktualizacja Ascension dodała nowy fabularny samouczek, nowe struktury zwane kompleksami inżynieryjnymi, dodatkowe statki, zmiany w dynamice walk oraz poprawiona oprawę graficzną.

Nowy samouczek w EVE Online

No to kto z Was będzie na tyle odważny, że dołączy do świata EVE Online?