W czwartkowy wieczór zainaugurowano pierwszy dzień EVE Fanfest 2017 i… nastąpił wysyp informacji dotyczących planów studia CCP Games dla EVE Online.

Zacznijmy od filmu podsumowującego najważniejsze rzeczy, jakie wydarzyły się w EVE Online od czasu ostatniego Fanfest. A było tego sporo: olbrzymie bitwy, mnóstwo nowych funkcji i usprawnień, a także wiele nowych statków oraz olbrzymich struktur, takich jak chociażby Keepstar. Wiele z tych rzeczy oczywiście zostały widowiskowo zniszczone…

Gracze, którzy logować się będą po raz pierwszy do EVE Online, zobaczą także nowy film wprowadzający. Muszę powiedzieć, że zapiera on dech w piersiach i gdyby nie to, że pewnie zaraz po opuszczeniu bazy startowej moja postać zostałaby zabita, to może nawet bym się zalogowała do tej gry. Kiedyś, dawno temu grałam w EVE Online, ale wytrzymałam tylko kilka dni – okazało się, że nie jestem fanem PvP bez żadnych ograniczeń.

Jako postać w kapsule rozpoczynasz swoje życie w New Eden, gdzie czeka na Ciebie Twoje przeznaczenie i setki tysięcy innych postaci. Stań się jednością ze swoim statkiem i rozpocznij swoją przygodą zwiedzając, zapoznając się z przemysłem i podbojem tworząc w tym samym czasie swoją legendę nierozerwalnie związaną z New Eden.

To nie koniec nowości, bo już w maju do gry dodana zostanie zawartość PvE – stocznie należące do Blood Raiders. Zgodnie ze słowami twórców gry, stocznie te wniosą do EVE Online nową, dynamiczną i reaktywną zawartość. Gracze będą mogli atakować te ogromne struktury, ale muszą się przygotować na obronę, jakiej nigdy wcześniej nie doświadczyli. Raidersi tak łatwo się nie poddadzą, i odpowiedzą na atak flotą o podobnej sile, a do tego będą odpowiednio reagować na taktykę przyjęta przez graczy.

Oprócz tego gracze EVE Online mogą spodziewać się zmian w systemie PLEX, a do tego studio CCP Games potwierdziło, że już od jakiegoś czasu trwają prace nad zimowym rozszerzeniem, które doda do gry nowe wyzwania oraz nagrody.

Także i EVE: Valkyrie, symulator kosmiczny dla posiadaczy okularów VR, którego akcja osadzona jest w tym samym uniwersum co EVE Online, doczeka się już niedługo nowego rozszerzenia. I pomyśleć, że gra ta stworzona została jako demo przez kilku projektantów CCP Games pracujących nad nim w wolnym czasie, a stała się tytułem premierowym dla Oculus Rifta. Przez ostatni rok dodano do niej wiele nowości, wliczając w to nowy tryb rozgrywki oraz specjalne weekendowe wydarzenia, a w przyszłym tygodniu do gry dodana zostanie pierwsza mapa naziemna!

I to tyle jeśli chodzi o dzień pierwszy EVE Fanfest 2017. Ciekawa jestem co nam przyniesie kolejny dzień…

Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam oglądać tworzone przez CCP Games filmy i zwiastuny do EVE Online – wyglądają naprawdę nieziemsko. No cóż, może ja nie zagram w EVE Online, ale Was nic nie powstrzymuje, tym bardziej, że od kilku miesięcy gra ta jest Free-to-Play.

P.S. Dzięki Balrogos za podpowiedź