EVE Online będzie Free-to-Play – przynajmniej w jakiejś części. CCP Games oficjalnie nie nazwało zmiany jako F2P, ale bardziej jako „plan umożliwiający graczom zagłębienie się w świat EVE bez konieczności opłacania subskrypcji”.

Nowy mechanizm, który wprowadzony zostanie najprawdopodobniej już w listopadzie, wraz z kolejnym dodatkiem do gry, zwać się będzie systemem klonów. Gracze, którzy opłacać będą subskrypcję zaliczeni zostaną do klonów Omega i dla nich praktycznie nic nie zmieni się w dotychczasowej rozgrywce.

Natomiast osoby grające za darmo, zaliczone zostaną do klonów Alpha i będą mieć ograniczony dostęp do gry. Postacie Alpha będą mogły uczyć się jedynie umiejętności dostępnych dla ich rasy oraz pilotować trzy rodzaje statków: fregaty, niszczyciele i krążowniki. Oprócz tego będą się wolniej rozwijać swoje zdolności.

Jeśli chodzi o klony Omega, to w przypadku rezygnacji z subskrypcji, postacie ich zostaną zdegradowane do klonów Alpha, a co za tym idzie zablokowany zostanie dostęp do nauczonych wcześniej umiejętności oraz spowolniony rozwój postaci.

Obszerne wyjaśnienie dotyczące tegoż systemu znajdziecie na stronie głównej gry, natomiast poniżej zamieszczam krótki film omawiający te zmiany.

 

 

No i jak? Zagracie?