Islandzikie studio CCP Games, które z pewnością wielu z Was kojarzy z kapitalnego EVE Online, ogłosiło dzisiaj, że już niedługo zakupione zostanie przez koreańskie studio Pearl Abyss, twórców Black Desert Online.

Studio CCP Games należy obecnie do grupy trzech inwestorów, którzy to zdecydowali się na sprzedaż swoich udziałów w przeciągu następnych kilku miesięcy.

Szefowa CCP Games – Hilmar Veigar, zamieściła dzisiaj oświadczenie, w którym możemy przeczytać:

Przejęcie przez Pearl Abyss oznacza, że firma stanie się własnością doświadczonego studia z branży gier, a do tego będzie to nowy dom dla CCP. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ współpraca z innym developerem gier MMO oznacza, że jeszcze bardziej powiększymy naszą wiedzę, z której będziemy mogli czerpać i dzięki której będziemy mogli sprostać nawet większym długofalowym celom.

Pearl Abyss to świetny dom dla CCP Games. Kultura tej firmy jest bardzo zblizona do tej w CCP, nasze dwie firmy maja podobne DNA. Podobnie jak CCP, także i Pearl Abyss ma wielka pasje do tworzenia wirtualnych światów, a ich misja jest tworzenia najlepszych gier MMO na rynku.

Nie mogę myśleć o żadnym innym twórcy gier, którego aspiracje będą idealnie pasować do naszych, i jesteśmy bardzo podekscytowani widząc co przyniesie nasza wspólna przyszłość.

Jestem ciekawa co o tym ruchu sądzą gracze EVE Online, zważywszy na to nie do końca lubianym, ale wymuszanym przez Pearl Abyss, aspekcie Pay-to-Win, jaki obecny jest w Black Desert Online.

Poprzedni artykułFortnite Battle Royale dodaje przysysak i tryb okresowy Królewska Robota
Następny artykułNowy inwestor w Daybreak Game Company: tytuły na mobilki, arena esportowa
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Otori

Coś czuję, że będzie jak z innymi grami – reszta świata 6-12 miesięcy za Koreą z aktualizacjami.

Vuko4000

Dobry News może ruszy znowu Dust 514.

Mr Robost

EVE raczej nie kojarzy mi się z azjatyckim rynkiem, więc może ten ruch to jest próba pozyskania nowego IP, które koreańska firma może odpowiednio dostosować i sprzedać na wschodzie. Tego raczej europejczycy z CCP nie mogliby sami łatwo dokonać, a z kolei dla inwestora jest to realna wizja poszerzenia grupy docelowej.