Kilka dni temu studio Funcom poinformowało fanów Conan Exiles o regułach dla oficjalnych serwerów PvE i PvP, jakie będą dostępne w grze w momencie jej premiery.

Tytuł ten będzie mieć kilka podstawowych reguł, z których mogą wybierać gracze wliczając w to na luzie, hardcorowe, fabularne i eksperymentalne. Pojawiła się wówczas także i informacja, która nie przypadła graczom do gustu – reset wszystkich oficjalnych serwerów co 30 dni, czyli popularny „server wipe”.

W odpowiedzi na liczne komentarze i obawy graczy, studio zdecydowało się zmienić delikatnie politykę związaną z resetowaniem serwerów i zamiast tego dodać serwer z nowym zestawem reguł.

Na podstawie Waszych opinii zdecydowaliśmy się na wprowadzenie trzech oficjalnych kategorii serwerów, które zadowolą obie strony: PvE, PvP oraz PvP Blitz. Te ustawienia działać będą tylko na serwerach oficjalnych. Admini serwerów prywatnych mogą swobodnie wybrać dowolne ustawienia.

Oficjalne serwery PvP i PvE nie będą zerowane co 30 dni. Serwery oznaczone jako PvP Blitz będą mieć aktywną przyspieszoną progresję, ale zostaną zresetowane po 30 dniach. W ten sposób gracze z serwerów PvP Blitz będą w stanie doświadczyć wszystko to co ma do zaoferowania Conan Exiles zanim ich progres zostanie wyzerowany.

Serwery PvP Blitz zostaną oznaczone na liście serwerów, tak abyście mogli je z łatwością odróżnić od zwykłych serwerów PvP i PvE.

Spory plus dla studia Funcom, które ewidentnie wsłuchało się w opinię fanów tegoż survivalu.

A co Wy o tym myślcie i jaki serwer wybierzecie?