W wywiadzie udzielonym portalowi MMORPG.com, przedstawiciel firmy Kakao Games EU – wydawcy Black Desert Online w Europie, podsumowała rok 2016 oraz zdradziła plany na najbliższe miesiące.

Zgodnie ze słowami ekipy Black Desert Online, tytuł ten okazał się zdumiewającym sukcesem, a to wszystko dzięki wspierającej ich społeczności tej gry. W ciągu ostatnich kilku miesięcy, wydawca gry znacznie zwiększył ilość osób pracujących nad ta grą, wliczając w to obsługę klienta i wsparcie techniczne. Ponadto zatrudniono w Amserdamie dedykowany zespół, który pracuje lokalizacją tej gry oraz jej poprawą.

BLack-Desert-Ninja

Na 25 stycznia zapowiedziano premierę rozszerzenia Magoria, które doda olbrzymi ocean i nowe terytoria, a także nowe questy i funkcje, takie jak chociażby bitwy morskie, polowanie na morskie potwory oraz handel morski. Gracze zwiedzić będą nowy port Ratt, który jest łącznikiem pomiędzy Królestwem Haso i będzie ważnym punktem handlowym. Oprócz tego Magoria doda podwodne krajobrazy wypełnione fauną i florą wraz z ukrytymi skarbami. A do tego ulepszone umiejętności, nowe ryby do złapania, składniki do zebrania i przepisy do przygotowania.

20170111-BDO-Magoria-7

Niedługo też gracze Black Desert Online przywitają kolejna klasę – Dark Knight, która łączy w sobie walkę dwuręcznym mieczem z szybkimi atakami magicznymi. Trwają przygotowania także do wprowadzenie regionu Kamasylvia, który zabierze graczy na obszary zamieszkane przez elfy.

20161208_bdo-dark-knight-2

W marcu, Black Desert Online obchodzić będzie pierwszą rocznicę od premiery i z tej okazji zaplanowano specjalne wydarzenia – niestety nie ujawniono jeszcze jakie.

To kto z Was jeszcze gra w ten tytuł? Jestem ciekawa, czy według Was gra stała się ciekawsza, czy też może nic się nie zmieniło?

5 KOMENTARZE

 1. nic się nie zmieniło….. czyli nadal jest ciekawa 😛 gram od premiery i jeśli nudzi się jedno zawsze można zabrać się za drugie. boję się tylko tego że teraz dodają wszystko w tak krótkich odstępach a potem nie będzie długo długo nic ;/

 2. Ja na razie przerwałam, zamęczył mnie koszmarny grind. Szkoda bo uwielbiam pustynie i oceany w grach, zwłaszcza podmorską eksplorację. Czeka mnie jeszcze dużo mordowania mobków zanim dotrę w nowe rejony.

 3. Gram a jakże, ale bardzo, bardzo powoli – nie mogę się oprzeć żeby nie zdobyć KAŻDEGO możliwego rodzaju wiedzy, więc czasami godzinami zabijam jakieś robaki na drogach 😀
  Ale systemem walki wciąż jestem zachwycony, więc to tylko dobra zabawa.
  Znów mam wrażenie, że lvl leci jednak za szybko, questy „szarzeją” a poziom trudności potworów – nawet tych z wyższym poziomem – jest śmieszny i czasami to główny powód tego, że się grać odechciewa.
  Ale widok tłumów ludzi których można spotkać praktycznie wszędzie w BDO jest aż szokujący, porównując z tym co zastałem ostatnio logując się na Rangorę :/

 4. Ja tam dalej czekam na klasę z halabardą lub czymś podobnym, nie berserk czy bronie awakeningowe musy i maehwy.

 5. Hej tu mam klucze tygodniowe do BDO kto pierwszy ten lepszy 🙂
  FDTDBB6-OP0IK20-BLKN07U-P15L4
  E8SETHD-9GI6LV2-4J88GU8-VA51C
  L5HQD49-SQ2O7G1-V07OHKU-T91SC
  C24A7LD-H7JLT7U-72H1RPF-BPR5E
  6F6JB03-9K09JAM-A713J41-NQBRQ
  HD0I3P7-583DILM-8PSUCE5-QJNJL
  7JQSO6H-EBH5L9T-3H2HTE2-I2IPT
  DOH019K-IJK7PH7-491G8J4-AR62R
  V1ESAOC-Q5R5M2C-37AHC6H-RHT2N
  CO1PVD1-LLLNKTD-MOKACHN-8CN43

Comments are closed.