Zaczynam się zastanawiać, kiedy devsi ARK: Survival Evolved powiedzą dość i przestana wprowadzać kolejne stworzenia. Chyba nieprędko to się stanie, skoro wczorajsza aktualizacja dodała kolejne.

Aktualizacja 255, bo o niej właśnie mowa dodała do ARK: Survival Evolved cztery nowe stworzenia: ślimakowatego podwodnego Ammonite, elektrycznego węgorza Electrophorus, latającego Microraptora oraz wspinającego się po drzewach kota Thylacoleo. Oprócz tego do gry dodano 20 nowych struktur TEK, wliczając w to pole siłowe, które ochroni bazę i znajdujące się w niej stworzenia. Dodatkowo dodano 30 nowych notek eksploracyjnych, nowe fryzury i zarosty oraz podobno ulepszono wydajność serwerów.

Kolejna wielka aktualizacja zaplanowana została na koniec marca. Wraz z nią gracze mogą się spodziewać, że do gry trafią nowe stworzenia, nowa mechanika hodowania podwodnych stworzeń oraz kolejne elementy związane z poziomem TEK, wliczając w to podwodne bazy.

Wildcard należy do Snail Games

A tymczasem założyciele studia WildCard, twórców ARK: Survival Evolved, ogłosili w trakcie GDC, iż zamierzają wypłacać 15 najzdolniejszym moderom miesięczne stypendium w wysokości 4.000$. Wybrani moderzy co miesiąc będą oceniani przez pracowników studia i otrzymywać stypendium będą tylko wtedy, jeśli będzie widać postęp ich prac. Jeśli przedstawiciele studia uznają, że nie osiągają oni założonych wyników, to na ich miejsce wybrani zostaną kolejni moderzy. Więcej informacji na temat tego programu znajdziecie tutaj.

Oto lista pierwszych nagrodzonych przez studio WildCard moderów:

I co sądzicie o tym pomyśle?