Kilkanaście dni temu po raz pierwszy dowiedzieliśmy się o specjalnych misjach-zagadkach, jakie obecne będą w Sea of Thieves i rozwiązanie których doprowadzi graczy do ukrytego skarbu.

Tym razem studio Rare opublikowało nieco dłuższy materiał poświęcony tej formie rozgrywki. Na najnowszym filmie możemy obejrzeć developerów w akcji, a konkretnie to podczas próby odnalezienie skarbu, gdzie jedną za wskazówek jest kamień oznaczony czterema piórami.

Jak już wiemy, odnalezienie co niektórych skarbów nie będzie łatwe. I nie chodzi tutaj tylko o znalezienie właściwej wyspy, ale także i rozszyfrowanie podanych wskazówek oraz obronę przed przeciwnikami. Nie wspomnę już o zarządzaniu poczynaniami grupy oraz umiejętności opisywania miejsca, w którym się znajdujemy.

Tak naprawdę, to już słyszę te rozmowy: „Gdzie jesteś”, „Przy kamieniu”, „Jakim kamieniu? Jak wygląda?”, „Taki duży i ma narysowany obrazek…”

Oj, będzie wesoło. Zresztą sami obejrzyjcie poniższy materiał i zobaczcie jak świetnie się bawią sami twórcy Sea of Thieves.