Już za kilka dni, a konkretnie to we wtorek 20 marca, Sea of Thieves zadebiutuje na PC i Xbox One. Po premierze, na morzach tego prawie-sandboxa pojawi się z pewnością wielu piratów, ale niestety także i wielu prawie-piratów nadal zastanawia się nad kupnem tej produkcji.

Jeśli jesteście wśród tych osób, które nie do końca przekonane są co do zakupienie Sea of Thieves, to może poniższe informacje pomogą Wam je zmienić.

Jedną z obaw jaką mają osoby zainteresowane Sea of Thieves, w tym i ja, jest to iż gra wydaje się nie zawierać w sobie zbyt wiele angażujących na dłuższy czas wydarzeń, a także brak jej end-game oraz celów.

Na szczęście studio Rare usłyszało te obawy i zarówno w ostatnich materiałach filmowych, jak i podczas streamu, zaprezentowano rzeczy, o których zbyt wiele nie rozmawiano w ostatnim czasie, a które dostępne będą po premierze gry.

Zacznijmy od zwiastuna premierowego, na którym to pokazano po raz pierwszy Krakena w akcji…

 

Wiele osób biorących udział w beta testach, miało obawy co do progresji w grze. Okazuje się, że w Sea of Thieves w przeciwieństwie do innych gier, progresja działać będzie na nieco innych zasadach. Zamiast poziomów i punktów do wydania, w tej grze skupiać się ona będzie na zwiększaniu reputacji z trzema dostępnymi frakcjami: Order of Souls, Gold Hoarders oraz Merachnt Alliance. Wraz ze wzrostem reputacji, gracze maja możliwość odblokowywania kolejnych rang, a każda kolejna ranga daje dostęp do nowych misji oraz odblokowuje możliwość zakupienia kolejnych artykułów kosmetycznych.

 

Celem graczy będzie osiągnięcie poziomu legendarnego pirata, bo to właśnie po uzyskaniu tej rangi otworzy się dostęp do ukrytej przed światem kryjówki piratów zamieszkanej przez przedstawicieli tajemniczej czwartej frakcji. To właśnie tam gracze otrzymają dostęp do misji na poziomie legendarnym.

Oprócz tego świat Sea of Thieves wypełniony zostanie także mocniejszymi i podstępniejszymi przeciwnikami, takimi jak chociażby szkielety cienia, czy też pokryte złotem, które aby pokonać trzeba zastosować specjalne taktyki.

Warto także wspomnieć o fortach zamieszkałych przez szkielety. I o ile miejsca te dostępne będą dla wszystkich graczy, to droga do tych wypełnionych największymi skarbami, ujawniona zostanie wszystkim graczom w postaci złowieszczej czaszki na niebie – nikt nie powiedział, że w fortach tych będzie się walczyć jedynie ze szkieletami…

Studio Rare obiecuje także regularne aktualizacje po premierze gry, z których już pierwsza dodać ma możliwość zdobycia petów, wprowadzi nowe postacie pomagające odkryć historię wysp, a nawet specjalne limitowane czasowo eventy.

No to jak – przekonały Was te informacje do zakupu Sea of Thieves?

Poprzedni artykułEkipa H1Z1 ujawnia nagrodę za poziom 100, zaprasza na weekendowe szaleństwo
Następny artykułPantropy anuluje Kickstarter, planuje nową kampanię
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Samper

ja kupiłem kod na cdkeys na miesiac xbox gamepass za 7zł i bedzie on aktywny przez 2 miesiące jeśli zaakceptuje przedłożenie po tym okresie ale można je anulować po tym a 2 miechy zostają. Kod działa tylko na nowych kontach które nie miały wcześniej gamepass i mi to pasi bo za 7zł przez 2 miechy będę mógł grać Sea of Thieves a jak gierka się spodoba to przedłużę

Kinya Turbgroszka

Nie mam niestety xbox’a 🙁

Samper

Ale żeby zagrać w Sea of Thieves na PC bez wydawania 250zł kupuje sie game pass do xbox (aktywuje sie go w ms store) i mozna grac bo gra jest dostępna w Xbox Play Anywhere co oznacza ze jesli masz gre na xbox to masz i ja na PC. JA tez nie mam xbox’a