Według wszelkich pogłosek/ plotek z US serwerów opłaca się mieć tą frakcję chociażby na rzeczy które można kupić od merchantów gdy osiągnie się 50tys. Mnóstwo armor do appearance slotów, ale prócz tego ponoć najbardziej wypasiony (pod względem wyglądu) mount w grze: Order of Rime Icemare. Kosztuje jedyne 40pp 80g i ma +68% prędkość, DPS +5, życie i mana+150. Niestety zważywszy na to, że Runnyeye nie ma jeszcze update’a to i nie mam screenshota, a nie chce mi się logować na US servery tylko po to by później przeżywać kilkugodzinnego patch’a na europejskim.

Icemare

\aITEM 423936103 -1284182139:an Order of Rime Icemare\/a

Więc jak zdobyć tę frakcję? Otóż liderami Order of Rime wydają się być w połowie Frost Giganci . Wraz ze swoimi sprzymierzeńcami wylądowali oni na wybrzeżach Fens of Nathsar na górze lodowej ciągniętej przez 2 Turgany (a’la smoki). Ich przywódcą jest Kraytoc Killingrost.

Order of Rime jest dla nas agro i frakcję mamy na poziomie -50 000, jednakże po zrobieniu ciągu questów dostajemy Order of Rime Flurryburst Illusion, która to dodaje nam 40.000 do naszej frakcji. Nadal nie będziemy w stanie korzystać z merchantów Order of Rime, no ale przynajmniej Frost Giganci już nas nie zabiją i będziemy mogli wziąść pierwszego questa do frakcji Elemental Task z miejsca gdzie wylądował Order w Fens.

Jak zdobyć tą iluzję? Musimy wpierw zrobić świeżo dodaną linię questów w Kunark. Zaczynamy od Kilur Beardbeck’a stojącego w dokach Kylong (859, 15, 217), następnie udajemy się do Fens do Revliss Dru’shyv stojącego w Sathir’s Span, który to doprowadzi nas do questów dzięki którym otrzymamy Iluzję. A dostaniemy ją od Silsia Xarezia w Rilliss do questu Inflitration System aby móc zbadać dziwnych przybyszów. Ważne jest, aby tej iluzji nie wyrzucić po skończeniu questa 🙂

Jak już mamy tą iluzję, to możemy się udać do Rantiri Skelbre, który stoi w miejscu lądowania dziwnych przybyszów i który to da nam pierwszy quest „Elemental Task”. Po skończeniu tego questa jesteśmy wysyłani do Kunzar Jungle do Kellaen Medneven (687, -91, 575). No i teraz parę niespodzianek i podpowiedzi:

 1. należy pamiętać, że iluzja z itema znika po każdym zonowaniu, więc zanim pogadamy z jakimkolwiek NPC’em musimy ją znów castnąć,
 2. jak tylko osiągniemy -8800 prawdziwej frakcji (można sprawdzić z zakładce Persona -> Factions -> Unknown) to iluzja przestaje działać,
 3. ta frakcja ( o ile chcemy rzeczy od merchantów) to prawdziwy grind,
 4. w Kunzar Jungle jest quest powtarzalny i to właśnie jego należy robić aby budować frakcję. Dostajemy go po zmacaniu pudła z kośćmi w 685.24, -90.77, 567.81. Daje on tylko +800 do frakcji ale moby do tego questa są zaraz obok miejsca skąd się bierze.
 5. po skończeniu questów w Kunzar i osiągnięciu +25.000 frakcji dostajemy questa powrotnego do Fens, i tu uwaga: jeśli go ukończymy, to już nie będziemy mogli wziąść powtarzalnego questa w KJ, a z doniesień prasowych wynika, że to najłatwiejsza i najszybsza metoda wbijania frakcji.
 6. questy powtarzalne są również w Fens oraz w Jarsath Wastes, ale moby do zabijania są rozrzucone po całej zonie.

Gdzie znajdziemy obozy Order of Rime?

W Kylong Plains:

 • na wschód od doków koło Ru’Kaus (152, 72, 1929) 
 • oraz na północ od Keratun Hold

W Fens of Natshar:

 • sekretne obozy nr 1 i 2 są w południowej części Swamp of No Hope (-374,-98,1376)
 • sekretny obóz nr 3 jest w rzece pod Sathir’s Span
 • oczywiście w The Sheet, czyli miejscu lądowania Order of Rime na pólnoc od Kurn’s Tower

W Kunzar Jungle:

 • na przeciw sokokara koło Murkdwellers River
 • na wschód od Lake of Dismay
 • obok City of Mist

W Jarstah Wastes:

 • we wschodniej części Howling Stones, nad rzeką, niedaleko obozu Skleross.

Należy pamiętać o kilku sprawach związanych z tą frakcją:

 • zaczynamy na poziomie -50.000 (sprawdzić możemy w Persona -> Factions -> Unknown)
 • iluzja dodaje nam +40.000 frakcji, więc nasza frakcja wynosi -10.000 i wtedy to właśnie możemy wziąść questy
 • aby kupić cokolwiek od merchantów musimy mieć +50.000 frakcji
 • iluzja przestaje działać jeśli uzbieramy prawdziwej frakcji (z questów/ writów) na -8800
 • resztę frakcji, aby móc cokolwiek kupić od merchanta musimy wbijać writami (wychodzi jakieś 80 writów)

Dokładnie opisane questy, wraz z waypointami można znaleźć jak zawsze na EQ2Wikia.

Powodzenia 🙂

Poprzedni artykułGU w akcji, ale…
Następny artykułWszyscy, którzy…