Jak już wcześniej wspominałam, developerzy wymyślili dla nas nowy Event związany z magicznymi kręgami grzybków. Otóż 20-go każdego miesiąca przez cały rok, gdy księżyc pojawia się nad Norrath, będziemy mogli dostrzec te właśnie kręgi i klikając na nie, zostaniemy przeniesieni do solo instancji. Z racji na to, że GU52 poszło na europejskie serwery z tygodniowym opóźnieniem, event ten będzie włączony w dniu 24.06 o godzinie 8mej rano.

Event zawsze będzie trwał pomiędzy 24 do 48 godzin od momentu uruchomienia. U nas pojawia się w tej chwili TYLKO na 24 godziny, czyli o 8mej rano dnia 25go będzie zakończony.

Kręgi grzybów pojawią się w:

 • Antonica – Archer’s Woods (-696, -4, 621)
 • Darklight Woods – niedaleko wilkołaków (16, -32, -236)
 • Nektulos Forest – koło teleportu do Barren Sky (-368, 1, -680)
 • Enchanted Lands – niedaleko teleportu doBonemire (-282, 6, 13)
 • Greater Faydark – w Nursery (-132, -44, -771)

Część instancji, te w których będziemy musieli coś ubić, będzie się skalowac do naszego levelu. Jak tylko sie pojawimy w instancji, to mieszkańcy tychże grot poproszą nas o wykonanie paru zadań dla nich, a nagrodą za ich ukończenie będzie Elemntal Token (heirloom). Tokeny z wszystkich grot są takie same, pozwalając nam w ten sposób gromadzić je ze wszystkich naszych altów. Instancje są persistant, a to oznacza, że po zebraniu żetonów, zawsze można wrócić i kupić coś co nam właśnie w tej grocie odpowiadało.

Krótkie info:

 1. W dwóch instancjach będziemy musieli walczyć, ale zona ta dostasuje się do naszego levelu;
 2. Jedna z instancji oferuje drugi quest, ale postać musi być conajmniej artisan lvl 2;
 3. Instancje mogą być ukończone TYLKO raz na miesiąc przez daną postać;
 4. W każdej instancji znaleźć można 1 (słownie: jedną) znajdkę tzw. purple do kolekcji. Każda instancja ma swoją kolekcję, czyli w sumie jest 5 różnych kolekcji i nagród. Robienie instancji na altach zwiększa nam szansę ukończenia tychże kolekcji. Jeśli nie możemy znaleźć kolekcji, a jesteśmy co najmniej lvl 44 crafter, to można udać się po gnomish divning rod, który pomoże nam ją odnaleźć po powrocie do zony przed zakończeniem eventu. Znajdki się NIE respawnują!
 5. W każdej grocie jest merchant z itemami specyficznymi dla danej instancji. Większość z nich kosztuje 1 token i są tradowalne, ale nie wszystkie. Ozdoby na głowę jednakże kosztują 2 tokeny.
 6. W czasie robienia niektórych questów, można znaleźć itemy do domu, np. grzyby ścienne w trakcie zbierania grzybów. Omówię to dokładnie dalej.

OMÓWIENIE POSZCZEGÓLNYCH GROT:

 • Enchanted Brownie Grotto w Darklight Woods

Merchant w tejże grocie sprzedaje 4 itemy do domu (wspaniałe drzewa) oraz 5 ozdób na głowę w postaci różnych wianków z kwiatków za 2 tokeny.

Grotto_circlets

Nagrodą za skończenie kolekcji z tejże groty jest stary zmurszały pień wypełniony wodą, kapiatlnie pasujący do mojej wizji bagien. 🙂

pien

UWAGA! W tej zonie możemy otrzymać 2gi quest jeśli mamy 2 lvl w crafcie. Oba questy nie wymagają walki.W trakcie pracy (harvest) nad questem „Strong Brew Root Beer” mamy szansę na zdobycie grzybków jako itemów do domu do momentu póki nie oddamy tego questa! Także zastanowić się 10x zanim to zrobicie maniacy dekorowania domów!

 • Enchanted Dryad Grotto w Antonice

Quest oferowany tutaj „Pollution Problems” wymaga walki, ale wszystkie mobki w zonie są nie-agro więc spokojnie możemy sobie pozwiedzać.

Od merchanta tutaj możemy kupić 8 przedmiotów do domu takich jak np.: muszelki i krzak koralowca, oraz iluzje dryady na 10 użyć czy też dywan no-trade z liści na 20 użyć, trwających 24 godziny.

Nagrodą za kolekcję z tej groty jest dryad’a do domu (tzw. pluszak).

iLE_CorruptedDryadPlushie

 • Enchanted Fay Grotto w Greater Faydark

Jest to największa zona z mobami non-agro. Aby znaleźć NPC’a oferującego quest należy udać się kamienną drogą lub iść wzdłuż rzeki. W tej zonie będziemy musieli znaleźć nasiona, które znajdziemy po obu stronach zony na kliffach w gniazdach.

Merchant w tej zonie sprzedaje 12 itemów do domu (takich jak kwiatki, pnącza (!!) czy też leśne zwierzaki) oraz charm no-trade jednorożca na 20 użyć w 2-óch kolorach (autumnstrider = brązowy, leafstrider= biały). I powiem szczerze, nie wiem czy to iluzja czy też prawdziwy mount. Oczywiście każde użycie trwa 24 godziny.

Ta zona też ma swoją kolekcję, ale jeszcze nie wiem co jest nagrodą. To znaczy – wiem, że to przedmiot do domu co zwie się: „Wild Hanging Honeysuckle”, ale nie wiem jak wygląda.

 • Enchanted Naiad Grotto w Enchanted Lands

Ta zona wymaga walki z mobkami, które są agro. Jak tylko skończymy quest powinny przestać się one pojawiać.

Merchant do sprzedaży ma 11 itemów do domu (takich jak krzaczki, pieńki, paprocie) oraz 3 różne iluzje.

Nagrodą za kolekcję jest wybór jednej z trzech Naiad do domu, np. guardianki:

Naiad_GuardPlushie

 • Enchanted Zygomyd Grotto w Nektulos Forest

To mała zona a jedyny quest jaki tutaj oferują wymaga od nas zbierania.

Merchant oferuje 14 przedmiotów do domu takich jak kamyki czy grzybki.

Nagrodą za kolekcję jest olbrzymi grzyb.

HugeShroom

Wykaz wszystkich przedmiotów z Grot znajdziecie TUTAJ.

————————–

PROŚBA do tych wszystkich co będą robić te questy dla AA a nie potrzebują/ nie chcą przedmiotów do domu. Kupcie proszę drzewka, krzaczki, pnącza, trawki i wyślijcie do mnie. Przyda się jeśli będę chciała coś pozmieniać w Guild Hallu.

————————

Poprzedni artykułWszyscy, którzy…
Następny artykułJeśli ktoś ma problem z zalogowaniem się…