Hmmm i jak by tu zacząć? Od początku czy też może od końca? To na zachęte screen pewnego topora …

siekiera

Każdy może mieć u siebie w domu (mam na myśli świat Norrath) taki topór o ile tylko chce. Wystarczy wziaść najnowszego questa od Guide w Butcherblock Mountains. Nagrodą za quest jest książka z przepisami na 9ty lvl w którym znajdują się przepisy na 9 różnych toporów do powieszenia w domu na ścianie.

Jak znaleźć tego Guide oraz kim on jest? Jedni może wiedzą, inni nie, ale Guide to program, w którym można wziąść udział o ile wykażemy się dużą wiedzą świata Norrath. W skrócie to tzw. wolontariat w grze. Zadaniem Guide jest tzw. roleplaying z graczami. Guide może oferować nam questy oraz nagrody za nie, a jeśli spodoba mu się jak wcielamy się w naszą postać to również może nagrodzić nas jakimś tytułem. Guide’zi to gracze, którzy jednak nie mogą ujawnić swej tożsamości w grze i obwarowani są różnymi zakazami, jak chociażby tym że nie mogą nic przyjąć od innego gracza.

Bardzo łatwo ich rozpoznać bo wszyscy należą do jedenj gildii „Guides of Shattered Lands” a gdy pojawiają się w grze to ogłaszają swoją obecność najczęściej na kanale 1-9. Poza tym, jeśli oferują quest, to będzie to jedyny gracz nad którym będzie świeciło się piórko oznaczające nowy quest. No i oczywiście można ich znaleźć w grze również używając komendy /who all guide. Mają kapitalny buff, których chroni ich od śmierci (no cóż życie na serverze pvp z pewnością nie jest łatwe)

guide

Oczywiście proces zostania Guide nie jest taki łatwy, tzreba zdać wpierw egzaminy, potem sporo się uczyć, na koniec zostaje się aplikantem, a dopiero po pewnym czasie pełnoprawnym Guide.

No więc Guide’zi dostali nowy quest, i będą go dawać w Irontoe Brigade Fortach w BBM. Niestety nie jest dokładnie okreslone „kiedy” będą go dawać. Po prostu w różnych dnaich i godzinach. Quest qymaga znalezienia kilku rożnych toporów porozrzucanych po Fortach w BBM oraz kliknięciu toporów na ścianach przy wejściu w Kaladim, a następnie dostarczeniu do jegomościa stojącego w dokach. Jesli zdążymy zrobić tego questa zanim Guide opuści Norrath i wrócić do niego napogawędkę, mamy szanśe na nowy tytuł. Inne dostepne toporki to:

topor1

topor2

Aby wycrafcić te mastercrafted toporki, należy użyć forge i mieć 1 bronze cluster, 1 tin cluster, 1 rawhide leather pelt, 1 rough malachite oraz 2 coal.

Poprzedni artykułMiłość będzie wokół nas…
Następny artykułMiej serce i patrz w serce…