Sensacyjne wiadomości napływają do  nas z frontu walk z GU53. Zacznę może od tych najnudniejszych i powtarzanych juz parokrotnie. Po pierwsze to nowa czerwona kolekcja będzie do znalezienia wraz z updatem. Kolekcja widoczna w Maj’Dul tylko po założeniu Earring of Solstice (nagrody za epica craftera) i nagrodą za nią będzie piórko do domu:

pioro

Po drugie to aby się dostać do Shard of Love, zony grupowej na levele od 50tego w wzwyż, należy zrobić access quest. Jeszcze nie wiem gdzie się będzie zaczynać, ale chodzi głównie o przedstawienie nam graczom lore ukrytego za tą zoną, czyli o wielkiej miłości Errolisi. Po GU54 access quest nie będzie już potrzebny.

Sama zona prócz tego że zapowiada się na cudownie przesłodzoną to zaskoczyła mnie paroma rzeczami. Otóż provisionerzy na levelu 80 znajdą dwa nowe przepisy w Far Seas Supply Division (frakcja 30tyś) do wykorzystania którego potrzeba będzie granatów (owoce – nie artykuły wybuchowe) właśnie z Shard of Love.  Jeden napój to drink alkoholowy natomiast drugi to istne cudo… dodawać będzie +26 do STR/STA/INT (mniam, mniam…) i naprawdę nie wiem czy będzie do użycia tylko dla provisionerów, raczej wydaje mi się, że będzie ogólno dostępny (czyt. broker). Z jednego owoca wyjdzie 5 takich napojów. Acha, w zonie można znaleźć owoce tylko w dwóch miejscach i chyba w ilości 2 sztuki, ale też nie jestem pewna (jeszcze). Natomiast pewnym zaskoczeniem dla mnie jest, że granaty w Norrath nie rosną na drzewach ale są zbierane z ziemi.

Parę nowych rzeczy pojawi się do domu również, więc carpenterzy będą mieć co robić:

lampa

tapestry

itemki

Nowością w Shard of Love będą co niektóre nagrody i przedmioty. Otóż wypaść nam będzie mogła różdżka zmieniająca nasz wygląd albo… na przykład taki item do apperance slota:

skrzydła

Tego nie widać na zdjęciu, ale skrzydełka poruszają się i unosi się wokół nich poświata oraz opada srebrny pyłek. YAY! Motylem będę!!!!

P.S. To nie wszystkie itemy do wyglądu, które wypadają z tej zony 🙂

P.S.2 Dodałam nowy link do strony z mapami na których zaznaczone so disco w zonach, a będzie to nam potzrebne do achievementów 🙂

Poprzedni artykułNowy merchant w Moors!
Następny artykułOSTRZEŻENIE!! 09/09/2009 dniem bez EQ2!!