Hmmm…  jeszcze nie wiem jak na ten fakt zareagować. Z jednej strony to ta informacja raczej mnie nie dotyczy, no chyba że zrezygnuję z rajdów w Xanadu na co czasami mam ochotę. Z drugiej strony jakoś tak dziwnie chyba będzie, ale w sumie do dodatku jeszcze parę miesięcy to musi SOE zechęcać casualowych graczy aby zostali w grze ( stanowią oni coś około 95% populacji EQ2). Jednakże znając dotychczasowe wieloletnie trendy to wyglada to tak: pojawia sie nowa gra MMO, ludzie lawinowo odchodzą po czym po 2-3 miesiącach pojawiają się znów twierdząc, ze nie ma lepszej gry od EQ2.

O co chodzi? Może juz wiecie, a może jeszcze nie, ale wraz z GU53 pojawi się nowy merchant w Moors od którego będzie można kupić rzeczy za shardy. Koszt jednej rzeczy to 150 shardów (!!), a co będzie sprzedawał? Sami zobaczcie:

fabledmoors

Jeszcze nie wiem jakie są moje odczucia. W gruncie rzeczy to chyba dobrze, bo na przykład taki Zakrzu biega od pół roku do Najeny za naszyjnikiem i najlepszym pierdzionkiem dostępnym dla magów w grze, i jak do tej pory nie odnosi sukcesów na tym polu. A teraz przynajmniej naszyjnik będzie mógł sobie kupić od merchanta, no bo 150 shardów z pewnością ma schowane głęboko w banku 🙂

Poza tym GU wejdzie w życie na koniec września a dodatek zobaczymy w lutym, więc przez te 5 miesięcy ludzie muszą gdzieś wydać shardy i musi coś ich (nas) trzymać w grze oraz zachęcać do grupowania. A tzreba pamiętać, że wraz z dodatkiem „wyrośniemy” z naszych ciuszków i biżuterii, których efektywność będzie się z mniejszać wraz z tym jak my będziemy zyskiwac kolejne levele. No i najważniejsze, za te Void shardy, które teraz mamy nie będzie można zakupić rzeczy z 90 lvl, więc po prostu trzeba je gdzieś i na coś wydać. Więc chyba ten merchant będzie mieć pozytywny wpływ na graczy przez najbliższe 5 miesięcy.

A co inni o tym sądzą?

Poprzedni artykułAyiana’y wyprawa na…
Następny artykułMotylem będę…
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anselmo

Ja tradycyjnie jestem przeciw wszystkim takim ułatwieniom. Nie zgadzam się też z tym że EQ jest najlepszym MMORPG. Jest sporo dobrych masiwów np AO jedynie co w nim odstrasza to strasznie prymitywna grafika. EQ ma ten plus , że gra tu sporo polaków i gdy sie wraca zawsze mozna spotkac Kinye :). Ja mam ciagle nadzieje ze Funcom zrobi AO II bo na SWG II to juz liczyc nie mozna.

Patryk

To wszystkie przedmioty, bo nie widzę „shandrilkowego pierdzionka” 😛

Patryk

Za to widzę sporo fajnych tarcz dla Diabla 😉