Przyglądając się dyskusji na forum na temat mounta z pudełka kolekcjonerskiego oraz wszelkich możliwych opinii na jego temat nie mogę sie oprzeć wrażeniu, że cokolwiek SOE by nie wymyśliło to i tak gracze będą narzekać.  Zgodnie z tym co powiedział Covic, który właśnie pracuje nad tym mountem, dopiero teraz zaczął dopasowywać jego wielkość do poszczególnych ras postaci. Oczywiście rozgorzała dyskusja na temat mountów do appearance slotów, które to najprawdopodobniej pojawią się w którymś momencie Sentinel’s Fate. Nie pamiętam już gdzie to przeczytałam, ale jestem pewna iz to Rothgar mówił, że rozważają taka opcję, ale nie wraz z wyjściem najnowszego dodatku. I tak tez się stało. Wraz z Sentinel’s Fate pojawiła się opcja „wyglądu” mounta. A to oznacza iż mount ze slota „Equipped” w zakładce „Mounts” w oknie Character, daje nam statystyki, natomiast ten z „Appearance” – wygląd.

Być może, niedługo zobaczymy jako mounta coś zbliżonego do kota z którym ostatnio pojawiają się w Norrath Guide’owie.

kot

Nie jestem pewna, czy opisywałam już jakie mounty można zdobyć robiąc questy. No cóż, i tak przypomnę, bo myślę iż to przydatna informacja szczególnie dla nowych / powracających graczy.  Pomijam wszelkie dostępne po zrobieniu frakcji (np. w Lavastorm czy Order of Rime).

GU57 dał możliwość postaciom na niskich levelach zdobyć pierwszego mounta przed ukończeniem levelu 20. Wystarczy zrobić większość questów z danej zony startowej, by odblokował nam się ten na mounta:

Frostfang – „Sometimes you Feel like a Knut

Greater Faydark – „The Emerald Lake” quest

Timorous Deep

Darklight Woods – „Collecting the Spirits

Od GU60 wszystkie mount naziemne (konie, wargi, itd.) poruszają się z prędkością 130%.

Zaczynając od levelu 1, to już na samym początku zabawy w EQ2 możemy mieć jednorożca bądź dywan, które poruszają się z prędkościa 130%. Są one dostępne za jednego Elemental Tokena, którego dostajemy za quest z co-miesiecznego eventu Moonlight Enchanted Grotto. Jednorożce (biały i brązowy) zakupimy Enchanted Fay Grotto w Greater Faydark.

unicorn

Z Enchanted Dryad Grotto w lasach Antoniki możemy zakupić liściasty dywan.

A_leaf-blown_carpet

Jedyny mankament tych bardzo łatwo zdobywanych przedmiotów, to ten iż są to charmy na 20 użyć. Jedno użycie to 24 godziny mounta, o ile wcześniej sami go nie wyłączymy. Dlatego jeśli ktoś chce być pewien, że będzie miał na czym jeździć przez cały miesiąc to powinien kupić sobie co najmniej 2 charm’y.

Kolejny questowany mount to Carpet of El’Khazi z Sinking Sands o prędkości 130%. Niestety, questy można wziąść dopiero będąc na levelu 47 z oazy na plaży od wytwórcy dywanów El’Khazi.

Następny w kolejności jest Warg z questów w Loping Plains, który ma prędkość 130%. Ja wzięłam tego questa już na levelu 58, jednakże 3ci quest w kolejności był dla mnie czerwony. Wielkiego, obrzydliwego, śliniącego się warga, możemy później zakupić za 4 platyny od Wolfmaster’a który dawał nam questy.

warg

No i dochodzimy opancerzonego nosorożca, który jest jedną z nagród z questów na frakcję Order of Rime z Fens of Nathsar. Sa to questy na 70+ level i opisałam je dość szczegółowo jakiś czas temu.

A_Rilissian_Soldier_Mount

Jest jeszcze jeden mount, a konkretnie dywan, który dostępny jest za ukończenie kolekcji Abyssal Carpet Fragments. Fragmenty dywanu są z kolei nagrodami za kolekcje  z Kurn’s Tower i Emperor’a Atheneum. Porusza się z prędkością 68%, a do tego zwiększa nam życie i powera o 200 oraz base damage i heal o 1%.

Abyssal_Carpet

Oczywiście w grze znajduje się o wiele więcej mountów. U samego merchanta w miastach jest w tej chwili około 50 do wyboru. Niestety na te fajniejsze potrzeba odpowiedniego levelu gildii i sporo punktów statusu. Część mountów wypada jako nagroda z epików, czy też namedów. Inne są z frakcji albo za Void Shardy od kupców w Moors. Wybór jest naprawdę duży…

Od jakiegoś czasu dostępne są też inne mounty. Na levelu 30-tym możecie zrobić quest na mounta skaczącego (Leaper), a na levelu 60 na mounta szybującego (Glider). w Tenobrous Tangle możemy także zrobić linię questów, gdzie jako nagrodę dostaniemy chmurkę do latania.

Na levelu 85, o ile posiada się dodatek Destiny of Velious, można zrobić questa na mounta latającego.

Doskonały przewodnik po wszystkich mountach znajdziecie na EQ2Zam.

Poprzedni artykułWampiry, kotki i inne stworzonka…
Następny artykułNowości świąteczne…