… to jezioro położone obok Erudin z najczystszą wodą w Norrath. Erudyci wierzyli iż posiada ona magiczną moc. Tylko oni mogli pić napoje sporządzone z tejże wody. Wierząc, że woda ta ma wielki wpływ na życie kwitnące na kontynencie Odus, stworzyli tam swoje Laboratoria. W nowym dodatku zobaczymy Vasty Deep jako trzy instancje grupowe.

W Conservatory Erudyci badali roślinność. Będzie to najłatwiejsza instancja z grafiką zapierającą dech w piersiach.

Na kolejnym poziomie znajdziemy Porzucone Laboratoria (The Abandonend Labs) w których to Erudyci eksperymentowali na zwierzętach i innych stworach. Możemy spodziewać się, że w tym średniej trudności instancji zobaczymy wiele różnych zmutowanych istot, które rządzą tu w tej chwili.

Trzeci poziom to dawna światynia Erudytów, zbudowana jeszcze w czasach gdy wierzyli oni w bogów. Będzie to najtrudniejsza instancja w kompleksie Vasty Deep.

Jeśli ktoś chciałby zobaczyć więcej screenshotów z zony The Hole, to EQ2 Zam ma ich dość sporo na swojej stronie.

Również mam ciekawostkę dla dekoratorów.

Nie chcę zamieszczać tu wszystkich screenshotów z tego wspaniale udekorowanego Guild Halla tier 1. Powiem tylko, że po obejrzeniu tych wszystkich zdjęć, będą musiała znaleźć czas by bliżej przyjrzeć się programowi do edycji layout’ów.