Będzie to bardzo duży Update. Wiele nowych rzeczy i sporo zmian.

A więc po kolei:

 • NEW HALAS – nowe miasto startowe w Norrath, które wzięło swą nazwę od zniszczonego przez kataklizmy miasta barbarzyńców Halas. Pierwotnie była to wioska zamieszkała przez zimnokrwiste krasnoludy o błękitnej skórze, tzw. Coldain’y. Tuż po tym jak Mithaniell Marr pobłogosławił wioskę, została ona odkryta przez podróżnych z Norrath.  Dotrzeć do niej można podróżując przez śnieżną krainę Frostfang na grzbietach dzielnych gryfów z Butcherbock Mountains. Najmłodsi mieszkańcy New Halas zaczynać będą swą przygodę w Pilgrim’s Landing na Isle of Erollisi. Najwytrwalsze maluchy odnajdą w swej podróży szlak przez góry prowadzący do nowego miasta…

 • Nowa zona rajdowa THE ICY KEEP: RETRIBUTION x 4. Pamiętacie zimowe przygody w lochu Icy Keep podczas Frostfell? Otóż odkryto tajemną drogę, dostępną przez cały rok, która zaprowadzi nas do nowej zony rajdowej. Niestety, ale Icy Keep stał się ekstremalnie niebezpieczny i zamieszkuje go obecnie nowo wykluty smok Vrewwx!
 • STORYLINE – nowa zakładka w naszym dzienniku z questami. Połączy ona wszelkie questy, które robimy w jedną zwartą opowieść o historii i teraźniejszości Norrath.

 • WARFIELDS PVP – dostępne tylko na serwerze PvP. Walka o dominację nad Antoniką bądź Commonlandami oraz nowy token jako nagroda: Discord Token. Ten kto wygrywa dostaje ich więcej. Eventy zaczynać się będą co 2 godziny na przemian w Antonice i Commonlandach i trwać będą 30 minut.
 1. Na 10 minut przed rozpoczęciem eventa, pojawi się 5 wież a w nich totemy, które należy zniszczyć. Każda wieża przypisana do odpowiednich leveli graczy. I na przykład Wieża Purpurowa zabija każdego gracza, który będzie chciał do niej wtargnąć powyżej 31 levela, Niebieska powyżej 51, Zielona powyżej 71, Czerwona może byc atakowana przez wszystkich, natomiast Biała jest nie atakowalna dopóki pozostałe nie zostaną zniszczone. Tyle jeśli chodzi o Atak.
 2. Obrońcy mają 10 minut na przygotowanie się do walki. Ich zadaniem jest bronić wieże przez 30 min.
 • Długo oczekiwane SHADER’y 3.0. Piękne kolory dostępne za jednym kliknięciem w Opcje -> Display. Wygląda ŚWIETNIE!!
 • Nowy Merchant w MOONFIELD HAMLET sprzedający rare itemy z zon grupowych za 220 Mark of Mannar.

Rzeczy jest sporo, tu zamieszczam tylko niektóre, resztę możecie sprawdzić na Forum.

 • Zupełnie nowy SYSTEM PODRÓŻY, który opiszę w kolejnym poście. Naprawdę ułatwia życie w świecie Norrath!
 • Nowe Questy w STONEBRUNT HIGHLANDS znajdziecie u  Sous Chef Jailaya w Moonfield Hamlet, Damodar w Mausoleum of Scholars i Felidael w Kejek wiosce.
 • TRAINING DUMMY w różnych wersjach: epik, heroic i grupa!
 • CHARCTER TRAITS dostępne na level 90!
 • Sporo QUESTÓW naprawionych a w tym: „A cleanising this Temple”; Fury Epik nie wymaga harvestowania rare korzenia mantrap; gracze robiący Epic dla Wizarda moga odzyskać kartki o ile je stracili; gracze robiący Epic dla Warlocka mogą teraz wymienić, zakupić lub zebrać (harvest) potrzebne przedmioty; Trubadurzy nie musza juz harvestowac rare Xegonite do swojego Epika; i wiele innych zmian.
 • Na rzeczach MASTERCRAFTED (armor 82 lvl) pojawią się miejsca na Żółte Adormenty!
 • Nowe NIEBIESKIE Adormenty działające tylko w środowisku PvP!
 • Patterny z Ward of Elements x 2 nie wymagają już armor z T1 i T2 aby wymienić je na armor T3!
 • RESEARCH ASYSTENCI wyszukują teraz spelle szybciej na niższych levelach!
 • Sporo zmian na serwerze PvP.
 • Sporo zmian związanych z Battlegrounds.
 • SHARD of HATE i MUNZOK’S Material Bastion maja timer zmniejszony do 2d20h.
Poprzedni artykułBONUS XP Weekend i problemy z zonowaniem
Następny artykułEverquest Paszport…
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Pikiel

Masz racje Throin, znowu ulatwiaja gre… te fabledy za shardy to przegiecie 😀

Throin

Eee tam, te fabledy sa ok za taka ilosc mark of mannar.
Fabledy z epikow hard mode, zwlaszcza bizuteria jest na szczescie naprawde doskonala w wiekszosci. Udalo nam sie juz kilka pyknac, wiec na razie wstrzymuje sie od narzekania co do fabledow (powiedzmy) 🙂
Czesci zbroji sa tylko kiepskie, roznice miedzy easy a hard sa minimalne 🙁

gacek, chwilowo nie gra

Hej, moje pytanie jest następujące:

Czy Halas będzie miastem dobrym, czy może złym? Ma to dla mnie znaczenie na tyle duże, że grałem…i niedługo znowu zacznę grać na nagafenie, na którym jest podział z wiadomych powodów 🙂

Pozdrawiam

reLOAD

Fajnie ze wrescie bedzie mozna wydac te mark of manar na jakis konkretny item ,do tej pory te legendary ktore mozna za nie kupic to zal

Throin

O.o ktos pisal o tym upgradzie ? 🙂